ERKEN HABER - EYT'ye çözümünü bekleyen Emeklilikte Yaşa Takılanlar ile İşverenden sonra bir de devlet çıkarı gündeme geldi. Çalışma Bakan Yardımcısı, EYT çözümünde masaya devlet çıkarının da geldiğini belirterek EYT'de üçüncü tarafın çıkarını işaret etti. 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Ertuğrul açıklamalarda bulunarak bir ay içinde EYT sorununun konuşulmayacağını iddia etti.

Köprü ve otoyollar milyarları yutuyor Köprü ve otoyollar milyarları yutuyor

Düzenlemenin yıl bitmeden Meclis'e sunulması için çalışmaların sürdüğünü aktaran Soysal, 'devletin çıkarlarını' da düşünerek hareket ettiklerini kaydetti.

bakan yardımcısı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Ertuğrul Soysal, "Bir ay sonra artık EYT sorununu konuşmayı bırakmış olacağız" dedi.

Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) konusunun gündemlerinde olduğunu belirten Soysal, bir taraftan devletin çıkarlarını diğer taraftan ise işçi ve işverenleri düşünerek çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.

"TEKNİK ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR"

EYT düzenlemesi konusunda teknik çalışmaların devam ettiğini bildiren Soysal, şunları kaydetti:

"İşin teknik detaylarına vakıf olmadan yapılacak eleştiriler gerçekçi ve yapıcı olmayacaktır. Yaş şartı olmadığında emekli olabileceklerin sayısı 1,6 milyon civarında. Bu sayı daha artacaktır. Bu nedenle emeklilerimizin hem kamu bütçesine hem de işverene getireceği ilave yükü doğru hesaplamak ve buna göre aksiyon almak durumundayız. Bakanlık olarak hedefimiz, yıl bitmeden çalışmalarımızı tamamlamak, Meclis'e sunmak yönünde. Sayın Cumhurbaşkanımızın da bu yönde açıklamaları oldu. Öyle inanıyorum ki bir ay sonra biz artık EYT sorununu konuşmayı bırakmış olacağız."