Son Dakika - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Emeklilikte Yaşa Takılanlar konusunda "çözüm aşamasına geldik" açıklaması yaptı.

ERKEN HABER - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, "Emeklilikte Yaşa Takılanlar için çözüm aşamasına geldik" dedi.

Bakan Bilgin: “(EYT) Onunla ilgili bir çözüm aşamasına geldik. O dosyayı tamamladığımız gün bir basın toplantısı ile ya da başka bir şekilde Türk kamuoyuyla paylaşacağız. Acil olan sorunların ertelenmemesi gerekir.” diye konuştu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, EYT'deki son duruma ilişkin, "Çözüm aşamasına geldik. Tamamlandığında kamuoyuyla paylaşacağız" açıklamasını yaptı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin Ankara'da HAK-İş Konfederasyonu'nu ziyaret etti.

Haftanın Özeti Pazar Kahvesi 26 Eylül - 2 Ekim Haftanın Özeti Pazar Kahvesi 26 Eylül - 2 Ekim

Bakan Bilgin ziyaret sonrası gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

"EYT'de çözüm aşamasındayız"

Bilgin "EYT'de son durum ne?" sorusuna "Çözüm aşamasına geldik. Tamamlandığında kamuoyuyla paylaşacağız" cevabını verdi.

'Türkiye'nin oynadığı kritik rol BM'nin merkezi konumuna taşıdı'

Bilgin konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Türkiye, dünyanın yaşadığı krizlerin etkisi altında. Aynı zamanda özellikle savaşın eklendiği bir tabloda Türkiye insanlık için çok önemli adımlar attı. Türkiye'yi BM'nin merkezi konuma taşıyan yıldız haline getiren mesele Türkiye'nin oynadığı roldür. Tahıl koridorunun açılmasını sağlamıştır."

'Vergiyle ilgili sorunu düzeltmek istiyoruz'

Bakan Bilgin, vergi dilimlerindeki artışla ilgili, "Vergiyle ilgili bir sorun var. Maaşlarda vergi dilimi oynaklığının düzenlenmesi için Hazine Bakanlığı ile görüştük. Vergi dilimlerindeki artışın ücretlerin yukarıya çekilmesini anlamsız hale getiren şeklini düzeltmek istiyoruz" dedi. 

"Asgari ücrette artış ne olacak?" sorusuna "Aralık ayında çıkan tabloya göre bir değerlendirme yapacağız" cevabını verdi.