ERKEN HABER -  Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) ile ilgili düzenleme için geri sayım sürüyor. 

Hatay'da tıp öğrencisi enkazdan sağ kurtarıldı Hatay'da tıp öğrencisi enkazdan sağ kurtarıldı

Düzenlemeye ilişkin takvimin nasıl olacağına yönelik AK Parti'den açıklama geldi. 

Üst düzey bir AK Parti'li yönetici, "EYT düzenlemesi takvimi Meclis'te ocak ayında başlayacak" dedi.

Düzenlemenin içeriğinin nasıl olacağı ise netlik kazanmadı. EYT düzenlemesi 8 Eylül 1999 öncesi sigorta girişi olanları kapsıyor.

KABİNE TOPLANTISINDA 

Milyonlar Kabine Toplantısı'na odaklandı. Emeklilikte yaşa takılanlar için yapılacak EYT düzenlemesi Türkiye gündeminde sıcaklığını giderek artırıyor. Birçok vatandaş 'EYT yaş sınırı ne olacak, EYT'de son durum' sorularına yanıt ararken, bugün tüm gözler Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın birkaç saat sonra açıklayacağı Kabine Toplantısı'nda alınan kararlarda olacak. Öte yandan AK Parti EYT için Meclis takvimini duyurdu...

Kabine Toplantısı emeklilikte yaşa takılanlar için yapılacak EYT yasası ve asgari ücret başta olmak üzere ekonomi gündemiyle Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın önderdiğinde toplanıyor. Son dönemin en merak edilen konusu 'EYT yaş sınırı, şartı ne olacak? EYT'de son durum ne' sorusu olurken 2 tarih öne çıktı.

EYT İÇİN TÜRKİYE'DE TÜM GÖZLER KABİNE TOPLANTISI'NDA OLACAK

Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde Kabine Toplantısı ekonomide ana gündem maddeleri olan EYT yasası ve asgari ücret ile başladı. Başkan Erdoğan'ın akşam saatlerinde alınan kararları duyurması bekleniyor.

EYT'DE MECLİS TAKVİMİ BELLİ OLDU

Tüm Türkiye Kabine Toplantısı sonrası açıklanacak kararlara kilitlenirken AK Parti'den EYT takvimi ile ilgili açıklama geldi. Buna göre EYT düzenlemesi ile ilgili Meclis takvimi Ocak ayında başlayacak.