ERKEN HABER - Milyonlarca kişiyi yakından ilgilendiren EYT ile ilgili geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada yaş sınırının kaldırıldığını duyurmuştu. EYT ile ilgili yasal düzenlemenin önümüzdeki hafta Meclis gündemine getirileceği kaydedildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde EYT ile ilgili yaptığı açıklamada "EYT düzenlemesiyle yaklaşık 2 milyon 250 bin vatandaşımız emekli olma hakkına kavuşuyor. Yaş sınırı uygulanmayacaktır" ifadelerini kullanmıştı. EYT düzenlemesinin Meclis’e geleceği tarih belli oldu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, sözleşmeli personelin kadroya alınmasına ilişkin 12 maddelik taslak metni AK Parti grubuna gönderdi. TBMM’de, AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş başkanlığında, bakanlık bürokratlarının da katılımıyla kanun teklifinin hazırlıklarına başlandı. Taslak metnin bugün yasa teklifi haline getirilip, bu hafta içinde Meclis Başkanlığı’na sunulması bekleniyor. Söz konusu yasa teklifine başka düzenlemelerin de ekleneceği ve ‘torba teklif’ olarak Meclis Başkanlığı’na sunulacağı belirtildi.

Sıfır kilometre otomobil satışına inceleme Sıfır kilometre otomobil satışına inceleme

Öte yandan, AK Parti grup yönetiminden milletvekillerine yapılan duyuruda, “Sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesi ile ilgili kanun teklifi grup başkanlığımızda imzaya açılmıştır. Teklifi imzalamak isteyen milletvekillerimiz grup başkanlığımızda imzalayabilirler” denildi. EYT ile ilgili yasal düzenlemenin de ayrı bir teklif olarak, gelecek hafta Meclis gündemine getirileceği kaydedildi.