ERKEN HABER - Yüksek kira fiyatlarından devletten dolayı zam sınırı getirilmişti. Yüksek enflasyonu fırsat bilen ev sahipleri kafalarına göre zam yapamayacak. Yüzde 25'lik zam sınırı ile yüksek kira oranlarının önüne geçilirken Bakan Murat Kurum'dan yeni bir müjde daha geldi.

Son dönemlerin tartışmalı konusu kira zamları aldı başını gitti. Kiracılar ve ev sahipleri fahiş zam oranlarından dolayı mahkemelik olurken, geçen yıl kiraya zam oranı yüzde 25 ile sınırlandırılmıştı. 1 Temmuz'da sona erecek kira sınırı için Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum kiracıları sevindirecek haberi verdi.

Seçim yatırımcılara yaradı Seçim yatırımcılara yaradı

KİRACILARI SEVİNDİREN HABER! SÜRE UZATILDI

Kiracılarına yüksek kira zammı yapan ev sahipleri için yüzde 25'lik sınır getirilmişti. 1 Temmuz tarihine kadar uygulanması öngörülen düzenleme sonrası kiracılar tedirgin olurken, Bakan Murat Kurum'dan kiracıları rahatlatacak açıklama geldi.

Bakan Kurum, 1 Temmuz ayında sona erecek olan yüzde 25'lik zam sınırının uzatılacağını belirtti. Sürenin ne kadar olacağı hakkında ise yakın zamanda açıklama yapılacağı belirtiliyor.

İşyeri sahipleri için herhangi bir düzenleme halen yapılmadı. İş yeri sahibi ve işletme sahipleri arasında yapılan anlaşmalar doğrultusunda zamlar gerçekleştiriliyor.