ERKEN HABER - Yaş haddinden emekli olan eski Sivil Havacılık Genel Müdürü Bahri Kesici Antalya’da 3 kişi ile birlikte polis operasyonu ile tutuklandı.

İstanbul ve Ankara’da çok sayıda iş adamı, bürokrat ve pilottan kamu ihalelerini alarak yüksek kâr vaadiyle  milyonlarca lira toplayan Kesici ile birlikte 4 kişinin yakalanması için sabah saat 06:00 sıralarında 24 ayrı adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Polis tarafından gözaltına alınan Kesici, bir pilot ve eşi ile bir işadamı çıkarıldıkları mahkemece yurtdışına kaçma ve delil karartma olasılığını da göz önünde bulundurarak tutuklandı.

Bahri Kesici’nin Onur Air’in satışına aracılık etmek ve komisyon almak, yüksek kâr vaadiyle mezarlık yeri satın almak için para toplamak ve kamu ihalelerinden pay vermek amacıyla milyonlarca lira topladığı, mağdurlar arasında pilotların, bürokratların ve iş adamlarının olduğu öğrenildi.

Deprem fay kırığının, Tevekkelli köyünde olduğu tespit edildi Deprem fay kırığının, Tevekkelli köyünde olduğu tespit edildi

Antalya’da cezaevine konulan Bahri Kesici ve diğer üç kişinin duruşması 6 Şubat’ta gerçekleşecek.

Bahri Kesici, 5 Ocak 2021’de Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nden yaş haddinden emekli olarak bir takım ticari faaliyetler yürütmeye başlamıştı.