ERKEN HABER - Erzurum'da 14 yaşlarındaki bir kız, erkek arkadaşını bahane ederek, başka bir kız çocuğunu ölesiye darp etti.

Hilalkent semtindeki metruk bir dairede çekildiği tespit edilen görüntüler, sosyal medyada gündem oldu.

Bir erkek tarafından kameraya çekildiği anlaşılan görüntülerde, 14 yaşındaki kız, 13 yaşındaki diğer bir kızı sıkıştırarak kendi erkek arkadaşından uzak durmasını istiyor.

"Çoluk çocuksun büyü de gel" diyerek öldüresiye döven kızı, yanındaki diğer arkadaşları önlüyor.

Mahalle sakinleri, emniyet müdürlüğüne başvuruda bulunarak, söz konusu metruk evler için tedbir alınmasını, daha önce de benzer olayların yaşandığını dile getirdiler.

Okullardaki akran kavgaları, ülke genelinde gündemdeki yerini koruyor. Şiddet olayları, her geçen gün artarak devam ediyor.

İstanbul'da kar hasreti sona erdi İstanbul'da kar hasreti sona erdi

Videonun tamamında daha fazla şiddet olduğu için yayınlamayı etik bulmadığımızdan videoyu kısaltarak yayına veriyoruz.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Milli Eğitim Bakanlığı, Erzurum'da iki öğrencinin şiddet olayına karıştığı iddiasıyla sosyal medyada yer alan görüntüler hakkında inceleme ve soruşturma başlatıldığını bildirdi.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, "Bugün Erzurum'da iki öğrencinin şiddet olayına karıştığı iddiasıyla sosyal medyaya yansıyan görüntüler hakkında Bakanlığımızca müfettiş görevlendirilerek inceleme ve soruşturma başlatılmıştır." ifadelerine yer verildi.