Erzurum Tarım Kredi Kooperatifleri Yönetim Kurulu Başkanı Recep Küçükoğlu, Doğu Anadolu'nun en büyük yem fabrikası kuracaklarını bildirdi.

ERKEN HABER - Son dönemde açtığı marketlerle adından sıkça bahsettiren Tarım Kredi Kooperatifleri, Erzurum’a bölgenin en büyük yem fabrikasını yapmaya hazırlanıyor.

Erzurum Tarım Kredi Kooperatifleri Yönetim Kurulu Başkanı Recep Küçükoğlu, Dumlu’da açtıkları Doğu Anadolu’nun en büyük lojistik aktarım deposunun, Aziziye Belediyesi tarafından üretilen topraksız sera domateslerinin ucuz fiyattan Tarım Kredi Kooperatif marketlerde satışa sunduğunu söyledi.

Küçükoğlu, Palandöken Belediyesi tarafından kadınlar üretime katılıyor projesi ile üretilen Erzurum’un coğrafi tescilli Civil Peyniri’nin satışa sunması gibi projelerle gündemde olan Tarım Kredi Kooperatifleri'nin, Tarım Kredi Yem A.Ş tarafından yıllık 240 bin ton kapasiteli 48 bin ton hammadde depolama alanına sahip olacağını bildirdi.

Bölgenin en büyük yem fabrikasını kuracaklarını kaydeden Recep Küçükoğlu, Erzurum Bölge Müdürü Bekir Parlak ve Tarım Kredi Yem A.Ş Genel Müdürü Nedim Nar, yapılacak olan bu fabrika ile ilgili olarak, Erzurum Valisi Okay Memiş ve Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ile görüşmeler gerçekleştirdi,

Konuyla ilgili olarak Erzurum Bölge Müdürü Bekir Parlak, Bölgenin hayvancılıkta Türkiye’nin en önemli merkezi konumunda olduğunu, bu bağlamda yapılması planlanan bu yatırımın şehrin hayvancılıkta kalkınmasına öncü olmasına imkân ve fırsat tanıyacağını ifade etti.

Bu fabrikanın açılmasının bölgede yetiştirilen yem bitkilerinin üretimin artmasına, bölgede bulunan boş tarım arazilerinin ekilmesine yol açacağına dikkati çeken Parlak, toplam tarımsal hasılanın artmasını sağlayacağını, üretimden istihdama geniş bir alanda Erzurum’a ekonomik zenginlik katacağını belirtti.

Recep Küçükoğlu ziyaret1

Sarıkamış’ın kurtuluşunun 102. Yılı Sarıkamış’ın kurtuluşunun 102. Yılı

Yem A.Ş Genel Müdür’ü Nedim Nar ise bu yatırımı yapmakta kararlı olduklarını, en kısa zamanda bu yatırıma başlayacaklarını, Erzurum’un böyle bir yatırıma ihtiyacı olduğunu vurguladı,

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ise bu yapılacak yatırım ile alakalı her türlü desteği vereceklerini vurguladı.