Erken Haber Ajansı ailesi olarak, yayın hayatına başladığımız bir yıldan beri siz değerli okuyucuların desteğiyle almış olduğumuz mesafenin haklı gururunu yaşıyoruz.

1 Nisan 2022'de ulusal yayın hayatına başlayan Erken Haber, yayınladığı haber ve fotoğraflarıyla, analiz ve köşe yazarlarıyla, gündemi yakından takip eden, İlk Elden ve İlkeli Habercilik sloganımızla çıktığımız yolda elde ettiğimiz başarılardan mutluyuz.

Erken Haber olarak, ülkemizde sayıları yaklaşık 600 bin civarında olan internet siteleri arasında ilk SEO sıralamasında 19 bine ulaştık.

Uluslararası ölçümlerin yapıldığı ve hiçbir şekilde müdahale edilemeyen internet sitelerinin Google Analitik verilerinde, ilk bir yılda 1 milyon okuyucuya ulaşma hedefimizin hemen hemen üç katına ulaşarak 2 milyon 770 bin okuyucuya ulaştık.

Dünyamızda yer alan 208 ülkeden 172'sinden okuyucuya ulaşan Erken Haber, İngilizce Kategorisinde yayınladığı haberlerle uluslararası bir marka haline geldi. 

Erken performans

DOĞRU, TARAFSIZ, HIZLI

Otomobil devrildi, sandık görevlileri yaralandı Otomobil devrildi, sandık görevlileri yaralandı

Erken Haber Ajansının gazetecilerden oluşan ekibi, bir yıllık süre zarfında bütün haberlerinde, doğruluğa ve tarafsızlığa önem verdik. 

Güncel haberlerden en hızlı bir şekilde kamuoyuna haberlerini yayınlayan ekibimiz tarafından verilen her haberin arkasında durduk. Çünkü haberlerimiz doğru ve tarafsızlık ilkesiyle yayınlanmış, bütün haberlerimiz bilgi ve belgeye dayanmaktaydı.

HABERLERİMİZİN ARKASINDA DURDUK

Bir yıllık haberciliğimizde yayına verdiğimiz 23 binden fazla haberimizin arkasında durduk. Hiçbir haberimiz yalanlanmadı.

Haberlerimizin bazılarının yayından kaldırılmak istenmesi yönündeki baskılar karşısında, haberlerimizin gerçekleri yansıtması nedeniyle taviz vermedik, yayından kaldırmadık.

Yayına verdiğimiz haberlerden MSB promosyonu, Ağrı İŞKUR Müdürü, intihar eden savcı haberimiz ise 200 bin üzerinde tekil okumayla ilk sıralarda yer aldı. Bu 3 haberimizde büyük sıkıntılar yaşadık.

MSB promosyonu haberimiz doğru ve belgelere dayanmasına rağmen, ilgili arkadaşların ricası doğrultusunda, operasyonların sürdüğü bir sırada Mehmetçiğimizin moralinin bozulmaması adına onurlu bir karar vererek haberimizi yayından kaldırdık.

Ağrı İŞKUR Müdürü bir kişinin arabada kadınlarla ilişkiye girmesine ilişkin haberimizin arkasında durduk. Taaa ki mahkeme kararı elimize ulaşana kadar. Haberle ilgili bilgi ve belgeler olmasına rağmen, haberimiz doğru olmasına rağmen, söz konusu kişi hakkında şikayet olmaması, kurum tarafından yaptığı eylemin (!) normal karşılanarak başka bir ile yine müdür olarak atanması, AK Parti'den milletvekili aday adayı olmuş müstakbel hanımının da kocasını yaptığı bu eylemden (!) dolayı affetmiş olması nedeniyle mahkemeden karar aldırmışlar. Mahkeme kararına saygı duyup, haberimizi yayından kaldırmak zorunda kaldık.

İntihar eden savcıyla ilgili haberimiz ise, söz konusu savcının intihar nedeninin başka nedenlere dayandığını iddia eden ailesinin mahkemeden gizlilik kararı alınması nedeniyle haberimizi yayından kaldırmak zorunda kaldık.

Bir yılda yayına verdiğimiz 23 bin haberden sadece bu haberleri zorunlu olduğumuz için kaldırmış olmak, diğer birçok haberlerimizin engellenmek istenmesine rağmen her haberimizin arkasında dik durduk, yayından kaldırmadık. 

Erken okuyucu performans

OKUYUCULARIMIZIN BAŞARISI

Telefon, ipad ve bilgisayardan IP numaralarına göre tekil giriş yapılarak haberleri okuyan ve ortalama okuma süresi 1 dakika 25 saniye ortalamasına ulaşan 831 bin 787 okuyucumuza tek tek teşekkür ediyoruz.

Yayınladığımız doğru, tarafsız ve hızlı haberlerimiz, okuyucular tarafından karşılık buldu, ilk yılımızı başarıyla tamamlamamıza neden oldu.

Web sitemizin yanı sıra mobil uygulamamızı da tamamlamış bulunuyoruz. Gerek Google Play ve gerekse App Store'da Erken Haber olarak yerimizi aldık. Her geçen gün cep telefonu uygulamamızı indirenlerin sayısı artarak devam etmektedir.

İkinci yılımızda gerek mobil uygulamalarımızın kullanım sayısında gerekse sosyal medya hesaplarımızdaki takipçi sayılarımızın artırılmasına ağırlık vermemiz gerektiği bir gerçektir. Siz değerli okuyucularımızın tavsiyeleri ve destekleriyle bunu da başaracağımızdan şüphemiz yoktur. 

Erken ülke performans

REKLAMSIZ BÜYÜDÜK

Yayın hayatımıza başladıktan itibaren sosyal medya alanında hiçbir gayri resmi yola başvurmadan tamamen organik büyümeyi kendimize ilke edindik.

Gerek google gerekse diğer sosyal medya platformlarına ücret karşılığı herhangi bir reklam vermeksizin organik bir şekilde geliştik ve büyüdük. Okuyucularımız ve takipçilerimiz tamamen yayınladığımız haberlerin niteliği doğrultusunda bizlerin yanında yer aldı.

İlk yılımıza 2 milyon 770 bin gösterim sayısına ve tekil olarak 830 bin okuyucuya ulaşmanın, 172 ülkeden okunuyor olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. 

Erken Haber Ailesi olarak, siz değerli okuyucularımıza verdiğiniz desteklerinizden dolayı teşekkür eder, verdiğiniz destekden aldığımız cesaret ve moralle ikinci yılımızda daha da çok başarılara imza atacağımıza inancımız tamdır.