ERKEN HABER - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Meclis grup toplantısında, AK Parti'den ayrılarak kendi partilerini kuran Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu'na sert çıkıştı.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, son dönemde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın damadı Selçuk Bayraktar'ın savunma sanayisindeki yatırımlarını gündemine almış ve "Devletin kaynakları tek bir şirkete aktarılıyor" demişti.

Erdoğan, Babacan'a ağır sözler söyleyerek, "Sen git çocuk bezi satmaya devam et. 15 sene yanımda bulundu ama demek ki benden bir şey alamadı." dedi.

Erdoğan, Babacan'ın savunma sanayisine yönelik eleştirilerine sert yanıt verdi: 'Bizimle olan akrabalık ilişkisi üzerinden Baykar'ı hırpalayabileceklerini düşünüyorlar. Bu alçak saldırıya hak ettikleri cevabı vermek sorumluluğumuzun gereğidir. Sen rekabet nedir bilir misin? Sen git çocuk bezi satmaya devam et, home tekstil üretmeye devam et. Üzgünüm, 15 sene yanımda bulundu ama demek ki benden bir şey alamadı.'

"Ne zaman ki başbakanlık koltuğuna oturdu, bilabedel vakfına mülk edindi"

Adaylar döviz hesabıyla da bağış toplayabilecek Adaylar döviz hesabıyla da bağış toplayabilecek

Erdoğan, Babacan'ın ardından Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nu da hedef aldı: 'Yanında bir tanesi daha var aynen o da öyle. Bizden üniversite istediler, bunların vakfına üniversite tahsisi yaptık, ne zaman ki başbakanlık koltuğuna oturdu, bilabedel vakfına mülk edindi. Bunun bir örneği yok. Ama bunlar bunu yaptı. Devlet Bey ona Serok Ahmet diyor. Bu tür işler yapıyor. O vakıftaki yöneticiler acaba bunu nasıl izah edeceksiniz?'