ERKEN HABER - Türkiye'nin kaderinin belirleneceği kritik seçimlere 14 gün kaldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başkent Millet Bahçesi'nde Ankara mitinginde konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başkent Millet Bahçesi'nde düzenlenen Büyük Ankara mitingine katıldı.

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

''Sevgili Ankaralılar, geleceğimizin teminatı kıymetli gençler, sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. Milli mücadelenin başkentinin tüm seymenlerine, yiğitlerine selamlarımı gönderiyorum. Şu muhteşem kalabalığa hamd olsun. Dün İzmir de böyleydi. Yüz binler geliyor. 14 Mayıs'ın müjdesini veriyor.

Türkiye 13. Cumhurbaşkanını seçecek Türkiye 13. Cumhurbaşkanını seçecek

Ankara'nın havasını soluyan buraya hizmet eden herkesin başımızın üstünde yeri vardır. 21 yıllık Ankaralı olarak taşı, toprağı, insanı her şeyiyle seviyoruz. Ankara, bana dava ve kader arkadaşları verdiği için hamd ediyorum. Kapı kapı dolaşıyorsunuz değil mi? Bu Bay Bay Kemal'in de ne denli yalancı olduğunu anlatıyorsunuz değil mi?

Gelirken bilbord gördüm 'Ankara daha iyi bir hizmeti hakediyor' yazıyordu. İzmir'e de 'hizmete geliyoruz' yazıyordu. 4 yılda İstanbul'da, Ankara'da ne yaptınız? Bunların 3 tane tanımı var çöp, çukur, çamur. İstanbul'a belediye başkanı olduğum zaman ben de İstanbul'u böyle tanıdım.

İstanbul'u bunlardan bu kardeşiniz kurtardık. Hepsini geç susuzluktan kurtardık susuzluk. Burada yine Melih kardeşimle Ankara'yı susuzluktan kurtardık. Ankara'da şu güzel yolları kim yaptı? Ankara'daki metroları kim yaptı? İstanbul'da öyle değil mi? Bunlarda yalandan başka bir şey bulamazsınız. Eğer yalan dersi almak istiyorsanız 14 Mayıs'ta inşallah bunları benim milletim siyasi mevta yapacak. Cumhur'u yanına alamayan avucunu yalar.

Diyarbakır'da Yasin Börü'yü şehit eden şerefsizler bunlar değil mi? Garo bozuntusu gitmiş ziyaret etmiş. Yani düşünün şimdi oradan Öcalan çıkacak görevi buna verecek. Cumhur İttifakı gümbür gümbür geliyor mu? Avucunuzu yalayacaksınız avucunuzu. Bay Bay Kemal sen talimatı nereden alıyorsun? Kandil'den. Ne diyor kandil: Biz artık Bay Bay Kemal'i destekliyoruz. Ne kadar güzel? Söyle bana arkadaşını söyleyeyim sana kim olduğunu. Arkadaşı Kandil Baronu olandan bu ülkeye fayda olur mu?

Bölücü terör örgütü ile arasına mesafe koyamayan partiler il il gezip oy dileniyor. Ekonomiden zerre kadar anlayanlar şöyle bir düşünsün. Bay Bay Kemal Londra'dan 300 milyar dolar getirecekmiş. Sen hangi kademesin 300 milyar dolar getiriyorsun? Demek ki daha önce eroin esrar getirmişler, aldıklarını geri gönderme kararındalar. Olmayan bir şey gelmez. Bu 300 milyar doların hesabını, yalanın hesabını sormaya var mısınız?

Ankara'ya Cumhuriyetimizin kazanımlarını sahip çıkmak yakışır mı? Ankara'ya Türkiye Yüzyılı'nı inşa etmek yakışır mı? İşte bunun için 14 Mayıs'ta Ankara'dan rekor destek bekliyoruz. Aşk ile koşan yorulmaz.

Ya bu adamın SSK'nın genel müdürü oldu SSK'yı batırdı. Bu arada çok heyecanlanmış kendini maliye bakanı yaptı. Ya sen memurdun. Oy alabilmek için her birine birer cumhurbaşkanı yardımcılığı veriyor. Bunun adı rüşvettir he. Bu rüşvetçiye gereken dersi vermeye hazır mıyız?

Bunların eline 5 tane Ankara keçisi teslim edin kaybedip gelirler. Ankara keçisi çok kıymetli ha, bunlara sakın teslim etmeyin. Hele ağılı aman ha.

Takmış Teknofest'e onunla ilgili konuşuyor. Her önüne gelen şöyle yapacağız böyle yapacağız. Bu milletin elinden siz Teknofest'i, İHAları, SİHAları alamazsınız Kızılelma'yı hiç alamazsınız. Bu millet sizi avucunuzun içindeki su ile boğar. Buralar kolay gelmedik."