ERKEN HABER - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın onur konuğu olarak katıldığı 1. Tokat Gastronomi Festivaline 1 saatlik ziyareti için hazırlanan konsepte 3 milyon lira harcandığı iddia ediliyor.

Emine Erdoğan'ın 1 saatlik ziyareti için 3 milyon lira harcandı!

Halk Bankası’nın desteğiyle, AK Partili Tokat Belediyesi ve Tokat Valiliği tarafında organize edilen 1. Tokat Gastronomi Festivali yapılan israflarla gündeme geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’nın eşi Emine Erdoğan’nın onur konuğu olarak katılacağının önceden bilindiği festivalde, yalnızca bir saatik ziyaret için yapılan aşırı masraflar tepki çekti.

Erdoğan: "Entel dantel ne kadar kanaat önderi varsa toplamıştık" Erdoğan: "Entel dantel ne kadar kanaat önderi varsa toplamıştık"

Festival kapsamında Endiz köyünde gerçekleşen “Bereket hasadı” programına Emine Erdoğan’nın yanı sıra Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişçi, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Mahmut Özer katıldı.

Emine Erdoğan, Gastronomi Festivali'nde Tokat mutfağını gezdi -  https://www.facebook.com/mersintimee

3 MİLYON LİRALIK İSRAF YAPILDI

Yeniçağ'dan Kenan Kayhan'ın haberine göre, Program için AK Partili ilçe Başkanının akrabasının tarlası kiralanarak özel çiftlik konsepti hazırlandı.

Emine Erdoğan'ın bir saatlik ziyareti için özel olarak hazırlanan konsept, 15 gün içinde hazırlandı. Özel bir organizasyon firması tarafından hazırlanan konsept için tanesi 20 liradan on binlerce tuğla zemin taşları ile kaplanırken, Emine Erdoğan’nın gezeceği yerlere özel İtalyan Ponza taşı döşendi.

Tarla için özel yollar açıldı, elektrik hattı çekildi ve özel projektörler yerleştirildi. Maliyeti yaklaşık 3 milyon liraya mal olan konsept program sonrası sökülecek.