ERKEN HABER - Bütünsel tıp alanında araştırma ve uygulamalar yapan sağlıkçı Emine Baran, 2015’ten beri kokuların şifaları üzerinde yaptığı çalışmalarda, parfüm ve kolonya alanında tesis kurarak seri üretime başladı.

Bir kadın girişimci olarak süreç içerisinde yaptığı çalışmaların sonucunda Selçuki markası altında, kozmetik alanında üretim yapan bir tesise dönüştüren Baran, gençlik kolonyaları, parfüm ve esansiyel yağ grupları olarak hizmet veriyor.

Yurt içi ve yurt dışı satışlarıyla birlikte koku, parfüm ve gençlik kolonya grubunda ismi ve misyonuyla her geçen gün tesisi büyütmeye başladıklarını anlatan Baran, “Güzel kokunun bilincimiz ve bilinçaltımıza verdiği etkiden faydalanarak kullanıcılarımıza şifa enerjisini de taşımayı umut ediyoruz” dedi.

“KOKULAR, DUYGULARI İFADE EDER”

Kokuların, insanların günlük yaşantılarındaki ruh hallerini, stresleri ve yaşam mücadeleleri üzerindeki etkisine dikkati çeken Emine Baran, kokuların insanların karakterini doğrudan etkilediğini kaydetti.

Baran, şöyle devam etti:

“Kolonya ile günlük hayatımıza taşıdığımız enerjiyi, parfümle sosyal hayatımız ve ruhumuza renk katmasını hedefliyoruz. Başarılı her oluşum bir misyon yüklenmektedir. Bizim misyonumuz da geçmişimizin şanlı tarihine imza atan kadın ve erkeklerin karakter çözümlenmesiyle ortaya çıkmıştır. Temsil ettiğimiz tarihimize; minnetimizi, kahramanlıklarını, enerjilerini kokularımızın ahengiyle çağımıza taşıdığımıza inanıyoruz.

Parfümlerimizin içeriğinde ki harmoniler, kadın ve erkeğin hayatla mücadelesinin ayrı ayrı dönemlerini temsil etmektedir. Hayatımız tek renk değil, birbirinden farklı renklerin verdiği duygularla bezelidir. Tıpkı kokular gibi. Mutluluk, hüzün, zorlukla mücadele, kıskançlık, annelik, babalık, dişilik ve eril duyguları ifade biçimlerinden biri de kokulardır. Tarihe damgasını vuran karakterlerin verdiği enerjiyi bedenimiz de hissetmemiz için özenle hazırlanmıştır. Temsil ettiği misyonun başarısını kullanıcılarımızın da ruhuna işlemesi bu engin enerjiyi yüzyıllar boyunca bedenimizde yaşatmayı hayal etmektedir.”

Şeker hastalarında "gizli katarakt" Şeker hastalarında "gizli katarakt"

Emine Baransu-1

“HARMONİLER, DÖNEMLERİ TEMSİL EDİYOR”

Parfümlerin içeriğinde ki harmonilerin, kadın ve erkeğin hayatla mücadelesinin ayrı ayrı dönemlerini temsil ettiğine dikkati çeken Baran, “Geçmiş tarihimizdeki öncü kadın ve erkeklerin isimleri ve karakterlilerinden ilham alınarak Türklerin öz tarihinde ki enerjiyi günümüzün harmonisi ile birleştirdik. Şanlı Anadolu tarihinin, tekrar hatırlanmasını, özgürlük mücadelesini, özgül ve kaliteli asil ruhumuzun ihtişamını yaşatmayı hedef edindik” diye konuştu.

Kokuların duygusal ve görsel hafızaları da etkilediğini belirten Emine Baran, şöyle devam etti:

“Her ortamda bilincimizdeki frekansı, en uç noktada yükseltmek aynı anda hijyen sağlamayı hedeflediğimiz, arge çalışmaları ile oluşmuştur. Limon kolonyamızın öncülüğünü çektiği gençlik serimizle çocukluğumuzdan kalan en büyük anı ile duygusal ve görsel hafızalarımızı tazeleyecek hijyen grubumuzdur. Gençlik grubumuzun ana amacı; bizlerin gün içerisinde modunu yükseltirken hijyen ve ferahlığı yaşatmasıdır.

İçeriğindeki kokularla bize cıvıl cıvıl, zinde, mutlu, pozitif, kaygı ve stresten uzak, neşe ve odaklanmayı vadeden notaların harmonileri ile sizlerin beğenisine sunulmuştur.”

İnsanoğlunun maneviyatına tesir eden en önemli unsurlardan birinin de mistik kokular olduğuna değinen Baran, “Manevi ve uhrevi tarafımıza tesiri olan mistik kokular, evren ve sistemle mistik bir bağ kurmamıza yardımcı olur. İlahi yönümüz ve ibadetlerimizin, meditasyon, dua, sükûnet, şifa çalışmaları ve içsel gücümüzle buluştuğumuz anlarımızı daha da derinden desteklemek için hazırlanmıştır. Peygamber Efendimizin sevdiği kokular araştırılıp derlenerek oluşturduğumuz Selçuki Mistik Kokular serisi, sürülebilir esansiyel yağ şeklinde olup, ortamın enerjisini anında değiştiren ve anında frekansını yükselten iç huzurumuzu dengeleyen motivasyonumuzu arttıran koku çeşitleriyle hizmetinize sunulmuş” dedi.