Herkese şu anda 1.100 TL olarak veriliyor bütün emekliler maaşı ne olursa olsun 1.100 lira olarak alıyorlar. Burada da bir artış söz konusu onun üzerine çalışılıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, artış üzerinde çalışıldığını,konunun değerlendirileceğini açıklamıştı.

Depremde ölen 1.297 kişinin kimliği tespit edilemedi Depremde ölen 1.297 kişinin kimliği tespit edilemedi

3 Temmuz'da SSK ve Bağkur'luya enflasyon artışı olacak. Pazartesi günü enflasyon açıklanacak. Dolayısıyla 3 aylık enflasyon ortaya çıkmış olacak. İki aylık enflasyona baktığınız zaman 16,75'lik bir oran var şu anda SSK ve Bağkur'lunun enflasyon zammı 16,75 zaten kesinleşmiş durumda bunun üzerine Mart, Nisan, Mayıs ve Haziran enflasyonları eklenecek.

Tahminler yüzde 20 ve üzeri olması şeklinde ama orada da belki Ocak ayında yapıldığı gibi bir taban maaş yükseltilmesi olabilir. Ocak ayında 2.500 TL'ye çıkartılmıştı en düşük emekli maaşı. Onun yükseltilmesi söz konusu bir ek zam şeklinde.

Memur emeklisine ve memura da yüzde 7 toplu sözleşme zammı olacak yine 3 Temmuz'da enflasyon açıklandığında. Ayrıca Ocak ayında verilen 7,5'luk toplu sözleşme zammı ki 2,5 puanı zaten ek zamdı onun üstünde oluşan enflasyon da onlara ilave edilecek. Şu anda 2 aylık enflasyon farkı zaten 8,95'i bulmuş durumda.