ERKEN HABER - Seçimlere yaklaşılmasının ardından, toplumun mağdur kesimleri tarafından söz konusu mağduriyetlerin giderilmesi gündemdeki yerini koruyor.

Sözleşmeli personelin kadroya alınması, atanamayan öğretmenler, sağlık personelinin özlük hakları, emeklilikte yaşa takılanlar, 3600 ek gösterge mağduriyetleri, hükümlü yakınlarının genel af talebi gibi ehliyetlerine el konulan vatandaşlar da mağduriyetlerini gündeme getirerek, bu konuda düzenleme yapılması beklentisine girdi.

Yaşanan pandemi ve ekonomik kriz nedeniyle oy kaybına uğrayan AK Parti, 2018'deki aldığı oy oranına ulaşmak için toplumda mağdur kesimlerin sorunlarını gidermeye yönelik çalışmalar başlattı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan 3 yıl önce sert bir dille eleştirdiği ve emeklilik hakkı vermeyeceklerini söylediği EYT'lilere yönelik düzenleme yapılması, diğer biriken sorunların da çözüme kavuşturulmasında umut oldu.

İktidardaki AK Parti ve MHP, Genel Af ve Ehliyet Affı konusunda herhangi bir açıklama veya düzenleme yapılması yönünde bir çalışma başlatmadı.

Öğretim Elemanları Sendikası Başkanı Dr. Vahdet Özkoçak ile beraberindeki heyet, TBMM'de grubu bulunan partileri ziyaret ederek Ehliyet Affı taleplerini dile getirdiler. 

Depremzedelere evrak dayatması Depremzedelere evrak dayatması

Özellikle AK Parti ve MHP'li milletvekillerinin sorunun çözümüne yönelik olumlu yaklaştıklarını belirten Özkoçak, ehliyet mağdurlarına yönelik düzenleme yapılabileceğini söyledi.

Geçimini şoförlükle sağlayan çok sayıda vatandaş, çeşitli trafik suçlarından dolayı verilen ceza puanları nedeniyle ehliyetlerine el konulmuş durumda.

Ehliyeti olmadığı için işsiz kalan veya ehliyetsiz çalışmak zorunda kalan vatandaşlar, mağduriyetlerinin seçim öncesi giderilmesini bekliyor.