ERKEN HABER - Belli aralıklarla trafikte ihlaller nedeniyle ehliyetlerine ceza kesilmiş olanlar, Ehliyet Affı beklentisine girdi.

Şoförlük yaparak geçimlerini sağlayan birçok meslekte ehliyetine ceza kesildiği için araç kullanamayan mağdurların yanı sıra günlük hayatta araç kullanmak zorunda kalan bazı sürücülerin ehliyetlerindeki cezalarından dolayı mağduriyetlerinin giderilmesi isteniyor.

Meclis'in tatilde olduğu bu günlerde seçim bölgelerine giden bazı milletvekilleri, vatandaşların ehliyet affı talebiyle karşılaşıyor.

Milletvekilleri, TBMM'nin yasama faaliyetlerine başlayacağı 1 Ekim'den itibaren konuyu Meclis gündemine taşıyacakları, ehliyett affı için kanun teklifi vereceklerini söylüyor.

Ehliyet

TBMM'YE VERİLMİŞ TEKLİF YOK

Çok sayıda mağdurun oluştuğu ehliyet cezalarının affı için şimdiye kadar Meclise verilmiş herhangi bir kanun teklifi veya tasarısı bulunmuyor.

TBMM'ye sunulan ve komisyonların gündeminde olan ehliyetlerle ilgili 6 kanun teklifinde ise ehliyet affı söz konusu değil.

Ehliyet cezaları mağdurları, seçimlerin yaklaşması nedeniyle bu mağduriyetlere yönelik yasal düzenlemelerin yapılabileceği kanısında.

Ev arkadaşını çekiçle öldürene 18 yıl hapis Ev arkadaşını çekiçle öldürene 18 yıl hapis