EGM personelinin maaş karşılığı Vakıfbank'tan alacağı promosyon konusunda 300 lira ödeneceği, 6 ayda bir enflasyon zammı yapılacağı konusunda anlaşıldı.

ERKEN HABER - Emniyet Genel Müdürlüğü ile VakıfBank arasında sürdürülen promosyon görüşmeleri sonuçlandı. Emniyet Genel Müdürlüğü, polis maaş promosyonunda yüzde 188 oranında zam artış yapıldı. 

Edilinel bilgiye göre, 104 lira olan aylık promosyon miktarı yüzde 188 artırılarak 300 liraya çıkarıldı, her 6 ayda bir gelecek memur maaş zammı kadar promosyona da zam gelmesi konusunda anlaşmaya varıldığı öğrenildi.

Meteoroloji'den Batı Karadeniz için kuvvetli yağış uyarısı Meteoroloji'den Batı Karadeniz için kuvvetli yağış uyarısı

Emniyet-Sen Genel Başkanı Sezer, promosyonların en az 50 bin lira olması gerektirdiğini söylerken VakıfBank'ın 18 bin TL'lik teklifi de reddedildi.

EGM'DEN PROMOSYONU AÇIKLAMASI!

Emniyet Genel Müdürlüğü polis maaş promosyonuna ilişkin açıklamada bulundu. EGM açıklamasında;

"Polisimizin maaş promosyon protokolü, 18.03.2022 tarihinde Vakıfbank ile imzalanmış ve 104 TL'den 300 TL'ye çıkarak yüzde 188 artış sağlanmıştır.

Polis maaş promosyonu son durum | EGM 2022 polis maaşı promosyonu ne kadar oldu? Polislere ne kadar, kaç TL ve ne zaman promosyon verilecek?

6 AYDA BİR MEMUR ZAMMI ORANINDA ARTACAK

Protokolde ısrarla anlamamazlıktan gelinen bir nokta da promosyon ödemesinde her 6 ayda bir memur maaş zammı oranında artış yapılacak oluşudur.

300 lira sabit bir rakam değildir. Bu, Türk Polis Teşkilatı’nın tarihindeki en yüksek promosyon ödemesidir. Promosyon ödemelerindeki memur maaş zammı oranındaki artış, 2023 yılının Ocak ayından itibaren geçerli olacaktır.

Polis maaş promosyonu son durum | EGM 2022 polis maaşı promosyonu ne kadar oldu? Polislere ne kadar, kaç TL ve ne zaman promosyon verilecek?

GÖRÜŞMELER DEVAM EDİYOR!

Tüm bunlara rağmen 2022 yılında memur maaşlarında ortaya çıkan yeni durum üzerine, Vakıfbank ile yeniden görüşmeler gerçekleştirilmiş ve maaş promosyonu ile ilgili bir değerlendirme sürecine girilmiştir. Bu görüşmeler halen devam etmektedir." ifadelerini kullandı. 

Polis maaş promosyonu son durum | EGM 2022 polis maaşı promosyonu ne kadar oldu? Polislere ne kadar, kaç TL ve ne zaman promosyon verilecek?

"EKONOMİK GERÇEKLERE UYGUN BİR ANLAŞMA İSTİYORUZ"

Emniyet-Sen Genel Başkanı Sezer "En az 50 bin lira promosyon ödenmeli ve paranın tamamı peşin olarak ödenmeli" açıklamasında bulundu. Kampanyayı yürüten Emniyet-Sen Genel Başkanı ve Polisin Sesi Platformu Sözcüsü Faruk Sezer'in emniyet promosyonu hakkındaki açıklaması şu şekilde;

“Biz yeni bir anlaşma istiyoruz. Ancak kulağımıza ciddiyete bile alamayacağımız kadar komik rakamların gelmesi, Emniyet Genel Müdürlüğü’nün hala talebimizi anlamamış olduğunu gösteriyor. Açık bir şekilde belirtmemiz gerekirse bizler ekonomik gerçeklere uygun bir anlaşma istiyoruz"