“Yumruğumuzla adam öldürürüz” tehdidi savurmuştu “Yumruğumuzla adam öldürürüz” tehdidi savurmuştu

ERKEN HABER - Ege Denizi'nde saat 09.39'da depreme meydana geldi. Depreme ilişkin verileri AFAD paylaştı. 4.8 büyüklüğündeki deprem Çanakkale'nin Ayvacık ilçesine 13.92 km uzaklıkta olduğu bildirilirken bir çok ilde de hissedildi. Depremin derinliği ise 10.75 km olarak açıklandı.

İzmir'den hissedilen deprem, vatandaşların panik yapmasına yol açtı. Bazı vatandaşlar, dışarıya çıkarak beklemeye başladı.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 04.52'de Çanakkale'nin Ayvacık ilçesine 14,29 kilometre uzaklıkta, Midilli Adası'nda 5 büyüklüğünde deprem kaydedildi. Deprem Çanakkale ve Balıkesir’de hafif şekilde hissedildi. 

AFAD verilerine göre saat 05.54'te aynı bölgede 4 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi. Ayvacık'ta meydana gelen depremin derinliği 7 kilometre olarak ölçüldü.

4.8 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM

Saat 09.39'da merkez üssü Ege Denizi Midilli Adası olan 4.8 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

VALİLİK AÇIKLAMA YAPTI

Çanakkale Valiliği, merkez üssü Yunanistan’ın Midilli Adası'nda meydana gelen 5.0 şiddetindeki depremle ilgili yazılı açıklama yaptı.

Valilikten yapılan açıklamada, “Bugün 04:52’de Ege Denizi, Midilli Adası merkezli olarak meydana gelen 5 büyüklüğündeki deprem ile ilgili alınan ilk bilgilere göre ilimizde herhangi bir olumsuz durum olmamıştır” ifadelerine yer verildi.