ERKEN HABER - İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in “Dayatma var” diyerek Altılı Masa'yı terk etmesinin ardından İYİ Partililerden peş peşe açıklamalar ve istifalar geldi. e-Devlet istifalar nedeniyle tıkandı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in ortak adayda anlaşmaya varamadıklarını ve Altılı Masa'dan ayrıldığını açıklamasının ardından peş peşe açıklamalar ve istifalar geldi. İYİ Parti'nin eski Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi ve Ortadoğu Politikaları Başkan Danışmanı Bülent Gürsoy, görevinden istifa ettiğini duyurdu. Gürsoy, "İYİ Parti'den yıllardır verilen mücadelenin seçime aylar kalan bir süreçte heba edilmesi nedeniyle istifa ediyorum" dedi.

Öte yandan sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlarda partilerinden istifa ettikleri e-devlet işlemlerini paylaşan kullanıcılar Akşener'e tepki gösterdi.

Akşener'in açıklamalarının ardından şu tepkiler şöyle:

İYİ Parti Bursa Milletvekili Prof. Dr. İsmail Tatlıoğlu: Güneş ufuktan şimdi doğar, Yürüyelim arkadaşlar..

İYİ Parti Genel Başkan Danışmanı Ömer Karakaş: Sayın Kılıçdaroğlu’dan verdiği sözün arkasında durmasını bekliyoruz. “Daha önce 6’lı masada biri dahi itiraz ederse ben aday olmam” demişti. Biz milletin sesiyiz. Biz itiraz ediyoruz. Milletle inatlaşılmaz. Millet dayatma kabul etmez. Millete rağmen siyaset yapılmaz.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Burak Akburak: Ne kumar masasında olacağız ne de noter masasında!

İYİ Parti Ankara Milletvekili Şenol Sunat: “100 yıl önce olduğu gibi, milletin istiklalini yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır.”

İYi Parti Erzurum Milletvekili Naci Cinisli: Ne kumar masasında oluruz, ne de noter masasında. Ya tarih yazacağız, ya da tarih olacağız. Milletin verdiği görev reddedilemez.

İYİ Parti Gençlik Politikaları Koordinatörü ve Genel İdare Kurulu üyesi Orhun Ertürkmen: Şükürler olsun milletimizin, gençlerin sesi olduk… Genel Başkanımız gençlerin umudu ve geleceği için Sayın Mansur Yavaş’ı, ve Sayın Ekrem İmamoğlu’nu göreve çağırıyor… Bu sefer Sayın Erdoğan’ın istediği olmamalı.

Kurşun Akşener'in fotoğrafına isabet etmiş Kurşun Akşener'in fotoğrafına isabet etmiş

İYİ Parti İstanbul İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu: İktidara sağırsınız diye kızanların milleti duymak, anlamak, dinlemek mecburiyeti vardır.