ERKEN HABER - Vatan Partisi lideri lideri Doğu Perinçek, dün resmi anlamda açıklanan HÜDA PAR'ın Cumhur İttifakı'na destek vermesi ile ilgili MHP'ye ve AK Parti'ye sert sözlerle yüklendi. Perinçek, konu ile ilgili olarak, "Bu nasıl milliyetçilik oluyor?" ifadelerini kullanırken, MHP lideri Bahçeli'ye, "Bunu nasıl hazmediyorsun?" şeklinde soru yöneltti.

Genel seçimlere az bir süre kalmışken, AK Parti, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), Büyük Birlik Partisi (BBP) ve ittifaka dün katılacağı açıklanan Yeniden Refah Partisi'nden (YRP) oluşan Cumhur İttifakı'na katılıp katılmayacağı uzun bir süredir tartışılan ve konuşulan HÜDA PAR da dün kararını resmen açıkladı. HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, seçime AK Parti listelerinden girme kararı aldıklarını dile getirdi.

Yapıcıoğlu, "Bu seçimlerde birinci hedefimiz Sayın Erdoğan'ın ipi önde göğüslemesi, bir dönem daha Türkiye'yi idare etmesi. İkinci sıradaki önceliğimiz de meclis seçimlerinde çoğunluk sağlanması. Üçüncü talebimiz de partimizin mecliste güçlü bir şekilde temsil edilmesi. Bu önceliklere göre vardığımız karar şudur; 14 Mayıs'ta seçimlere AK Parti listelerinden gireceğiz" ifadelerini kullandı.

'BAHÇELİ BUNU NASIL HAZMEDİYOR?'

Konu ile ilgili olarak Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'ten dikkat çeken ve çarpıcı bir açıklama geldi. Habertürk canlı yayınına katılan Perinçek, konu ile ilgili olarak şu açıklamaları kullandı:

"HÜDA PAR kim? Şeyh Said, Seyid Rıza. Bu nasıl milliyetçilik oluyor? Devlet Bahçeli, BBP bunu nasıl hazmediyor? HÜDA PAR çıkınca ilk biz tavır aldık. HÜDA PAR'ı Meclis'e sokacaklar, öbür taraf da PKK'yı sokuyor. Bunlarla Türkiye'yi götürebilir misiniz? Onun için sistem çöküyor. 540 milyon lirayı Maliye Bakanlığı olarak trink diye ödüyor PKK'ya. Biz ödemeyiz o parayı. Terörü besleyen sistem ayakta kalabilir mi? Onun için Vatan Partisi gerekli.

Milletvekili seçim itirazları sonuçlanıyor Milletvekili seçim itirazları sonuçlanıyor

'HÜDA PAR İLE İŞBİRLİĞİ YAPANLARIN HİÇBİR GELECEĞİ YOK'

Biz ameliyat partisiyiz. Türkiye'nin köklü sorunları var. Bankaların kârı bu sene 466 milyon lira. Yüzde 80 kurumlar vergisi koyacağız, bunu yatırım sermayesi yapacağız mesela. Ameliyat olmayayım, aspirinle vaziyeti kurtaralım diye düşünülüyor. PKK ile HÜDA PAR ile işbirliği yapanların hiçbir geleceği yok. Birisi HDP üzerinden PKK ile öteki de HÜDA PAR ile işbirliği yapıyor. Vatan Partisi ne yapacak? Şeyh Said ve Seyid Rıza'nın heykellerini vinci getirip, halkın desteğiyle kaldıracak. Vatan Partisi Atatürk'ün yanında. Türkiye bunları temizleyecek, göreceksiniz."