Ay, Başak burcunda ilerliyor dolayısıyla zihinsel ve duygusal olarak pekte rahat edemeyebiliriz. Astroloji konusunda, Ay bizim duygusal yönlerimizi, beslenme stilimizi, psikolojik durumlarımızı işaret eder. Başak, zihinsel olarak kuşkulu, şüpheci, sorgulayan olduğu için burada rahat etmez.

Ay, bugün başak burcunda ve haftasonu Ay,aslanda olduğu için aşırı böyle yiyip içtiğimiz bir haftasonu olduysa eğer, bu 2 gün içerisinde diyete ve spora başlamak için çok güzel bir gün. Detokslar yapmak, temiz hava almak, yürüyüşler yapmak tam da bugünlere yakışır!

Hesap kitaplarımızı analiz etmek, planlama yapmak, organize edip bunu realiyete geçirmek, araştırmak ve sorgulama yapmak isteyeceğimiz, yaptığımız şeylerin ileriye dönük olmasını isteyebileceğimiz bir gün yaşayabiliriz.

Ay-Mars üçgeniyle birlikte, Mars burç değiştirmeden önce, duygusal ve psikolojik olarak hemen bir şeyi başlatmak isteyebilir, ve bir hevesle çocuksu edasıyla sorgulamadan giriştiğimiz paylaşımlar olabilir buna biraz dikkat edelim. Ayrıca, ev içerisinde sakarlıklar meydana gelebilir. Motivasyon olarak, kendimizi ifade edebileceğimiz, riskli atılımlar yaparken biraz düşünmkte fayda olacağını düşünüyorum.

Güneş ve Ay, öğlen saatleriyle birbiriyle uyumlu açı kuracak. yapacağımız faaliyetlerle birlikte, projeler çizmek, üretmek ve faaliyete geçirmek olabilir. Öğleden sonra, ikili ilişkiler konusunda sınırlarımızı korumak, yargısal düşünmemek, adım atmamız gereken biz olmak, ve otorite büyüklerinden imzalar ve işlerimizle alakalı destek bekleyebiliriz.