ERKEN HABER - “Evlatlıkla evliliğin önünde engel olmadığına” yönelik fetvaya tepki gösteren gazeteci Fatih Altaylı hakkında suç duyurusunda bulunulması için Diyanet personeline örnek dilekçe gönderildiği iddia edildi. Fetvayla ilgisi olmamasına karşın Başkan Ali Erbaş’ın deprem bölgesine yönelik çalışmaları övülen dilekçenin, doğrudan Erbaş’ın talimatıyla hazırlandığı ve kuruma dağıtıldığı öne sürüldü.

Diyanet’in “İslam’da evlat edinme müessesesinin bulunmadığı, bu nedenle evlat edinilen çocuğun, evlatlık alan kişinin soyuna kaydedilmesinin caiz olmadığı, evlatlık ile evlat edinen arasında evlenme engelinin de bulunmadığı” yönündeki fetvası büyük tepkiye neden olmuştu.

Elazığ'daki aile faciasının altından "Kumar" çıktı Elazığ'daki aile faciasının altından "Kumar" çıktı

Gazeteci Fatih Altaylı da sosyal medya hesabından “Gerçekten sapıksınız anladık da Diyanet gibi kurumda ne işiniz var? Sapıklar. Gidin porno sektörüne girin. Atatürk’ün millete doğru düzgün din bilgisi verilsin diye kurduğu kurumu sapık muhayyileniz (hayal gücü) ile kirletmeyin” tepkisini gösterdi. Diyanet, paylaşımı nedeniyle Altaylı hakkında suç duyurusunda bulundu.