Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) kurmaylarından oluşan 60 kişilik ekip, Trakya çıkarması yaptı. Partililer, gruplar halinde sokağa indi, halkı dinledi, broşür dağıttı.

ERKEN HABER - DEVA Partisi Genel Başkan yardımcıları ve Genel Merkez Yönetim Kurulu (GMYK) üyelerinden oluşan 60 kişilik ekip, Trakya bölgesinde sahaya indi.

DEVA Partisi Tekirdağ İl Başkanı Hasan Berk Çebi'nin organizasyonuyla hazırlanan ve 2 gün sürecek olan saha çalışması programı, DEVA Partisi Tekirdağ İl Başkanlığı'nda düzenlenen kahvaltı ve basın toplantısıyla başladı.

Basın mensuplarının yoğun ilgi gösterdiği toplantıya, DEVA Partisi Genel Sekreteri Medeni Yılmaz, Genel Başkan Yardımcısı Sanayi, Girişimcilik ve Dijital Dönüşüm Politikaları Başkanı Burak Dalgın, Kurucular Kurulu ve GMYK üyeleri İlker Çelik, İkram Dinçer, Kerem Altun, Rojhat Ölmez katıldı.

İl Başkanı Çebi, basın mensuplarına, gösterdikleri yoğun ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ederek, Genel Merkez'den gelen misafirleri tanıttı.

İlin sorunlarının gündeme getirilmesi ve çözüm önerilerinin kamuoyuna duyurulmasında emeği geçen basın mensuplarıyla omuz omuza vererek, ildeki bütün sorunları çözmeye yönelik girişimleri bulunduğunu belirten Çebi, partilerinin iktidara gelmesi halinde hazırladıkları eylem pilanını uygulayarak il genelinde çözüm bekleyen bütün sorunlara deva olacaklarını ifade etti.

Hasan Berk Çebi, DEVA Partisi'nin kuruluşundan beri her geçen gün halkın kendilerine olan teveccühünün arttığına dikkati çekerek, "Halkımız, bulunduğu durumdan kendisini kurtarıcı olarak partimizi ve Genel Başkanımız Ali Babacan'ı görmektedir. Partimizin iktidarının ilk 90 gün ve ilk 360 gününde uygulamaya koyacağı eğitim, sağlık ve adalet gibi önemli alanlarda hazırladığımız 12 eylem planımız hakkında vatandaşı bilgilendireceğiz. Bütün çabamız, ülkemizi bir an önce ekonomik krizden kurtarıp, çocuklarımıza iyi bir gelecek sunmaktır. Halkımızın bize olan inancı ve güveni, kaybedecek bir dakikamız dahi olmadığını, daha çok çalışmamız, gayret etmemizi gerektiriyor. Biz de sahaya inerek, yaptığımız çalışmalarımız hakkında doğrudan halkımızı bilgilendireceğiz" diye konuştu. 

İYİ YÖNETİLMİYORUZ

Genel Sekreter Medeni Yılmaz, gündemdeki olaylardan bazı örnekler vererek "Türkiye'nin düştüğü bu durumu hak etmediğini" belirtti.

Yılmaz, "Avrupa'nın en fazla genç nüfusuna sahip olmamıza rağmen, Avrupa'da en fazla yüzölçüme sahip olmamıza rağmen başka ülkelerden tahıl beklemek utanç vericidir. İnsan kaynağımızı, öz kaynaklarımızı, iyi değerlendiremiyoruz. Üretimi imkansız hale getirenler, ülkemizi, savaştaki ülkelerin buğdayına muhtaç hale getirildi" diye konuştu.

"Hükümetin başarılı olduğu bir alan söyleyebilir misiniz?" diye basın mensuplarına soran Medeni Yılmaz, eğitim, sağlık ve adalet başta olmak üzere her alanda sorunlar olduğunu, bu sorunların temelinde ise kötü yönetim olduğunu ifade etti.

tekirdağ deva2

"ALTILI MASA ÇOK KIYMETLİ"

Genel Başkan Yardımcısı Burak Dalgın, basın mensuplarının Altılı Masa'ya ilişkin sorularını yanıtladı. Dalgın, 6 parti liderinin bir araya gelerek oluşturdukları Altılı Masa'nın "çok kıymetli" olduğunu vurgulayarak, Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem ve Seçim Güvenliği konusunda gerçekleştirilen işbirliğinin olumlu sonuçlarını dile getirdi.

Altılı Masa'nın söz konusu partiler arasında bir işbirliği olduğunu, seçim ittifakı ve ortak adaylık konusunun henüz gündeme gelmediğine dikkati çeken Dalgın, "Genel Başkanımızın da ifade ettiği gibi Altılı Masa'nın uzlaşarak, tam bir mutabakat içerisinde Cumhurbaşkanı adayı göstermesinden yanayız. Herhangi bir uzlaşı söz konusu olmaması halinde Genel Başkanımız Sayın Ali Babacan, partimizin Cumhurbaşkanı adayı olacak." diye konuştu.

tekirdağ deva1

"SUT FİYAT LİSTESİ GÜNCELLENMELİ"

Kurucular Kurulu ve GMYK Üyesi İlker Çelik, basın mensuplarının yönelttiği SUT fiyat listesi güncellemesine ilişkin bir soruyu cevaplandırdı.

Altılı Masa'dan ortak açıklama Altılı Masa'dan ortak açıklama

Sağlık Uygulama Tebliği (SUT) fiyatlarının 2022'De ortalama yüzde 7 artırımıyla güncellendiğini kaydeden Çelik, yaşanan ekonomik kriz, yüksek enflasyon, kur artışı ve yükselen maliyetlere rağmen şimdiye kadar fiyat artırımı yapılmadığını ve gerçek piyasa rakamlarından kopuk bir fiyat politikası izlendiğini bildirdi.

Hasta bezi için devlet tarafından ihtiyaç sahiplerine karşılanan bedelin, sadece hastaların bir haftalık ihtiyacını giderebildiğini örnek olarak veren Çelik, "Sosyal bir devletin karşılamak zorunda olduğu hasta ve engellilerin zaruri ilaç ve malzemeleri, karşılanamaz hale geldi. Bütün engelli ve hastalar mağdur ediliyor. Şeker ölçüm kiti dahi veremeyen bir devlet haline getirildik" diye konuştu.

İlker Çelik, yapılan ısrafların sadece onda birinin önlenmesi halinde tüm hasta ve engellilerin bütün ihtiyaçlarının karşılanabileceğine dikkati çekti.

Çelik, "Ukrayna ve Suriye savaş halindeyken tarım ürünleri ihraç ediyor ve maalesef biz tarım ürünlerini ithal eder hale geldik." dedi.

tekirdağ deva3

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NE ZİYARET

DEVA Partisi heyeti, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak'ı makamında ziyaret etti.

İl Başkanı Hasan Berk Çebi, kendilerini kabul eden Albayrak'a teşekkür ederek, Belediye Başkanlığı'nın yeni binasının hayırlı olması temennisinde bulundu. 

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcıları ve GMYK üyelerinden oluşan heyetin Büyükşehir Belediye Başkanı ile görüşmesi görüntü alınmasının ardından basına kapalı sürdürüldü.

tekirdağ deva4

Genel Başkan Yardımcıları Elif Esen, Helun Fırat, Sanem Oktar, Mustafa Uçak, ve Ömer Rıfat Gencal'in de dahil olduğu Tekirdağ çıkarmasında heyet, gruplar halinde esnafı tek tek ziyaret ederek parti broşürlerini dağıtıp, iktidara gelmeleri halinde gerçekleştirecekleri politikalarını anlattı.

6F4FC85F-5FC4-479F-A4A7-9353A5A7364B

Heyette ayrıca Bünyamin Ünlü, Baran Deniz Bahatur, Tunahan Elmas, Haldun Hakçı ve İhsan günaydın yer aldı.

A5EF9EE2-A7F0-470E-B8CF-3F761AB8EF90

Halkın sorunlarını dinleyen partililer, esnafın sorunlarının çözümü için hazırlık yaptıklarını, iktidara gelmeleri halinde sorunları çözecek uygulamalarını şimdiden hazırladıklarını anlattılar.

Kendilerini mavi yelekli olarak tanımlayan teşkilat mensupları ve Genel Merkez yöneticileri kurum, kuruluş, işletme, esnaf ve vatandaşları tek tek dinlemeye özen gösterdiler.

F2E704D1-DD93-4189-995E-731AD2EF42CF