ERKEN HABER - DEVA Partisi sosyal medya hesabından yayınladığı açıklamada, Millet İttifakı ile ortak aday konusunda anlaşmazlık yaşaması sebebiyle Altılı Masayı dağıtan İYİ Parti Lideri Akşener'e tepki gösterdi.

Yapılan açıklamada, "Nezaketi ve hakikati yansıtmayan ve sağduyuya dayanmayan, itham edici açıklamalar doğru olmamıştır." denildi.

Cumhurbaşkanı adaylarından 7'si bin imza bile toplayamadı Cumhurbaşkanı adaylarından 7'si bin imza bile toplayamadı

DEVA Partisi Lideri Babacan ise, kişisel sosyal medya hesabından partisinin yaptığı açıklamayı kendi sosyal medyasından paylaştı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Millet İttifakı ile ortak aday konusunda anlaşmazlık yaşaması sebebiyle Altılı Masayı dağıtmasının ardından DEVA Partisi'nden tepki geldi. Açıklamada, "Karşılıklı saygıyı esas alan böyle bir çalışma usulünde tabiati gereği dayatma söz konusu olmayacağı açıktır. Nezaketi ve hakikati yansıtmayan ve sağduyuya dayanmayan, itham edici açıklamalar doğru olmamıştır." denildi.

Öte yandan açıklamada "Türkiye'yi içine düştüğü bu karanlık tablodan çıkartmak ve otoriter anlayıştan kurtarmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz." ifadeleri de yer aldı.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, kişisel sosyal medya hesabından partisinden yapılan açıklamayı retweet yaptı.

DEVA Partisi'nin yayımladığı açıklama şu şekilde:

"12 Şubat 2022 tarihinden bu yana altı siyasi parti olarak, karşılıklı anlayış içinde özgürlükçü demokratik bir hukuk devleti inşa etme hedefiyle önemli adımlar attık. Tüm süreç boyunca yürüttüğümüz çalışmaları; milletimize ve gelecek nesillere adalet, barış, refah ve huzur getireceği inancıyla ortak akıl, istişare ve uzlaşma ile sürdürdük.

E2B35583-0A92-4FC3-860E-478835CB6DE4

"İTHAM EDİCİ AÇIKLAMALAR DOĞRU OLMADI"

En önemlisi de çalışmalarımızı, katılımcılık ve demokrasi kültürünün bir gereği olarak altı siyasi partinin tam mutabakatının esas alındığı bir zemin üzerinde yürüttük. Hiçbir siyasi parti, politik duruşunun ve parti tabanlarının kabul etmeyeceği bir tutuma zorlanmadı. Karşılıklı saygıyı esas alan böyle bir çalışma usulünde tabiati gereği dayatma söz konusu olmayacağı açıktır. Nezaketi ve hakikati yansıtmayan ve sağduyuya dayanmayan, itham edici açıklamalar doğru olmamıştır.

6527D2EC-B627-4BAF-AD62-6DCC150B3C5A

"ÇALIŞMALARIN ARKASINDAYIZ"

DEVA Partisi olarak, ilk günden itibaren samimiyet ve gayret ile elimizden gelen tüm çabayı ortaya koyduk. Bu iş birliğinin başarılı olmasının; ekonomik krizin derinliğinde boğulan, adalete susamış, onurlu bir şekilde yaşama hakkı elinden alınmış, ağır bir deprem felaketi ile karşı karşıya kalmış halkımızın rahat bir nefes alabilmesinin yegâne yolu olduğu inancıyla hareket ettik. Biz, milletimizin hak ettiği tam demokratik bir yönetim anlayışını hâkim kılmak için ortaya koyduğumuz çalışmaların arkasındayız.

Bu tarihi süreçte, hepimize büyük bir sorumluluk düşmektedir. Türkiye'yi içine düştüğü bu karanlık tablodan çıkartmak ve otoriter anlayıştan kurtarmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Kamuoyuna saygılarımızla duyururuz."