ERKEN HABER - BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, tartışmaları süren market kavgası ile ilgili çarpıcı bir çıkışta bulundu. Zincir marketlerin fiyatlardaki tutarsızlıkla haksız kazanç elde etmeye devam etmeleri ve uyarıları dikkate almamaları durumunda, marketlerin kapatılması gerektiğini söyleyen Destici, "Haksız kazançları alınarak Hazineye iade edilmeli. Milletin canını yakanın canı yakılmalı" dedi.

'GELİRLERİ HAZİNEYE AKTARILMALI'

Zincir marketlerin fiyatlardaki tutarsızlıkla haksız kazanç elde etmeye devam etmeleri ve uyarıları dikkate almamaları durumunda, marketlerin kapatılması gerektiğini söyleyen Destici "Haksız kazançları alınarak Hazineye iade edilmeli. Milletin canını yakanın canı yakılmalı" dedi.

ASGARİ ÜCRET 8 BİN 250 OLMALI

Destici, asgari ücret görüşmeleri kapsamında, asgari hane geçim rakamının da belirlenmesi gerektiğine işaret ederek "Asgari ücretin 8 bin 250 TL civarında açıklanacağını ve bu rakamın hakkaniyetli olacağını düşünüyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

Gezi olaylarındaki müezzin CHP'den aday adayı Gezi olaylarındaki müezzin CHP'den aday adayı

EYT'TE HAKKANİYET SAĞLANMALI

Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) konusunda, 1990-1995 yıllarındaki koalisyon hükümetinin bu mağduriyete yol açtığını söyleyen Destici, EYT'nin bir hak olduğunu ve bu hakkın verilmesi gerektiğini kaydetti.