ERKEN HABER - 6 Şubat depremlerinde kaybedilen yakınlarını bayramın ilk gününde ziyaret eden depremzedeler, mezarlıklara akın etti. Yoğun duygularla kabirleri başında dua eden depremzedeler, buruk bir bayram yaşadı.

Asrın felaketinde yakınlarını kaybeden depremzedeler, bayramın ilk gününde mezarlıklara akın etti. En acı bayramı yaşayan depremzedeler, yakınlarının kabirleri başında gözyaşı dökerek dua etti.

DE698BF7-A7BE-4256-BFD7-D4F04F1926D0

6 Şubat'ta yaşanan depremlerde Malatya'da vefat eden bin 300'ü aşkın deprem şehidinin ilk bayramlarında yakınları mezarlara koştu. Bayram namazının ardından Şehir Mezarlığı'nda yoğunluk yaşanırken, depremde ölenlerin yakınları uzun süre kabir başında gözyaşı döktü.

Bu bayram en acı bayramı yaşayan depremzedelerin feryatları yürek dağlarken, kimisi Kur'an-ı Kerim okudu, kimisi dua etti. Buruk bir bayramın yaşandığı kentte özellikle depremde kaybedilen vatandaşların mezarlarında benzer görüntüler vardı.

Demokrasiye 27 Mayıs darbesi Demokrasiye 27 Mayıs darbesi

89B1991B-2B3D-42CF-A272-EFE6FC49029F

Malatya'da geçici süreyle görevlendirilen Zonguldak Ereğli İlçe Müftüsü Sabri Kütükçü ve diğer müftülük görevlileri de mezarlıkta depremzedelerin yanında yer aldı. Kütükçü, görevlerinin bugün son günü olduğunu da belirterek, "Bu bölgede kardeşlerimizin Cenab-ı Hakk'a tevekkülünü görünce hayran kaldık. Bu kadar sıkıntının, bu kadar problemin içerisinde Cenab-ı Hakk'a hamd eden, şükreden kardeşlerimizi gördükçe gururlandık. Devletimizin vermiş olduğu imkanlardan memnun olduklarını ifade ettikçe kendimiz adına devletimiz adına gurur duyduk" ifadelerine yer verdi.

5B9C27F9-1D11-4B21-8CE9-D4AD8BB7F797

'OĞLUNUN ACISINA DAYANAMAYIP KALP KRİZİ GEÇİRDİ'

Ziyarete gelenlerden Muhittin Değer, depremde yeğeni polis memuru Akif Büyükkaraman'ın eşi ve 2 çocuğuyla birlikte vefat ettiğini belirtirken, dün de polisin babasının kalp krizi geçirip hayatını kaybettiğini söyledi. Acılı bir bayram yaşadıklarını ifade eden Muhittin Değer, "Depremde yeğenlerimizi kaybettik ailesiyle beraber. Polis memur yeğenim vardı, hanımı da yeğenimdi, bir kızı ve bir oğlu vardı. Onların mezarlarını ziyaret ettik. Bugün de babasını toprağa verdik. O da oğlunun acısına dayanamadı dün kalp krizinden vefat etti. Yaşar Büyükkaraman, bugün defnettik, oradan da şehidimizin mezarını ziyarete geldik. Allah mekanlarını cennet eylesin bütün deprem şehitlerinin de bizim cenazelerin de inşallah" diye konuştu