ERKEN HABER - Kahramanmaraş'ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin ardından 10 ilde yaşanan yıkımlarda arama ve kurtarma çalışmaları sürüyor.

Depremin üzerinden 36 saat geçmesine rağmen henüz arama kurtarma faaliyeti başlatılmayan enkazların bulunması, vatandaşların tepkisine yol açtı.

deprem 214

Akrabaları enkaz altında bulunan vatandaşlar, havanın soğuk olmasına rağmen enkaz başında umutla bekleyişlerini sürdürüyor.

Depremin hemen ardından bölgeye sevk edilen arama kurtarma ekipleri, yıkılan binaların sayısının çok olması nedeniyle her enkaza henüz ulaşmış değil.

deprem 202-1

Yıkılan binalardan kurtarılmayı bekleyen bazı kişilerin sosyal medyadan, bazı kişilerin ise telefonla ulaşmasıyla kurtarma ekipleri yönlendirilmeye başlandı.

Mardin'de otomobil kazası: 1 ölü, 3 yaralı Mardin'de otomobil kazası: 1 ölü, 3 yaralı

Aradan geçen 36 saate sağ ve yaralı kurtarılan depremzedeler, enkaz altında akrabaları bulunanları umutlandırıyor.

deprem 205

Depremden sağ kurtarılan ve halen yıkılan evlerinin enkazına arama kurtarma ekibinin gelmediğini belirten vatandaşlar, bölgedeki medya aracılığıyla seslerini duyurmaya başladı.

NTV'nin canlı yayını sırasında vatandaşların feryat etmeye başlamasının ardından canlı yayına son verildi. Buna karşın Haber Türk'ün canlı yayınında bazı vatandaşlar seslerini duyurmayı başardı. 

Sosyal medyada yardım talepleri ve eleştirilerin devam etmesi üzerine, siyasiler tarafından sosyal medyada yazılanlara itibar edilmemesi istenirken, sosyal medya sayesinde enkaz altından sağ kurtarılan depremzedeler de bulunuyor.