ERKEN HABER - Düzce Üniversitesi Rektörlüğü, depremzede öğrenciyle arasında geçen ve sosyal medyada yer alan diyalog nedeniyle bir öğretim görevlisinin görevinden uzaklaştırıldığını bildirdi.

Şanlıurfa'da eğitime ara verildi Şanlıurfa'da eğitime ara verildi

Üniversiteden yapılan açıklamada, "Bir öğrencimizle öğretim üyemiz arasında uzaktan eğitim dersi esnasında gerçekleştiği anlaşılan ve tasvip etmemiz mümkün olmayan diyalog sebebiyle ilgili öğretim üyesi hakkında Rektörlüğümüz tarafından soruşturma başlatılarak görevinden uzaklaştırılmıştır." ifadesine yer verildi.

NE OLMUŞTU?

Kahramanmaraş merkezli deprem felaketleri sonucunda 40 binden fazla vatandaş hayatını kaybetti. On şehir büyük yıkıma uğradı. Üniversiteler, online eğitime geçirildi.

Adı açıklanmayan Düzce Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi öğretim üyesi, online canlı ders sırasında öğrencisini fırçaladı.

Öğretim görevlisi, öğrencisinin depremzede olduğunu bilmesine rağmen ısrarla röportaj istedi. Depremzede öğrenci "hocam röportaj yapacak kimse yok, şehir yok zaten" sözlerine "bırak ya sanki atom bombası attılar" şeklinde cevap verdi. Öğrenci, çaresiz bir şekilde "Hocam, kalacak yerimiz yok. Cezaevinde kalıyoruz" cevabını verince, öğretim üyesi bu defa adeta depremzede öğrenci ile dalga geçti ve şu ifadeleri kullandı: "Ne yaptın da cezaevine düştü?"