ERKEN HABER - Meydana gelen depremlerin ardından geçen 132 saat sonra Gaziantep'in Nurdağı ve Islahiye ilçelerinde mucize kurturuş gerçekleşti.

Arama ve kurtarma ekipleri Islahiye'de 35 yaşındaki Sezai Karabacak ve kızı 4 yaşlarındaki Şengül Karabacak'ı enkazdan sağ kurtarmayı başardı.

Çay fabrikasında yangın: Gökyüzü siyah dumanla kaplandı Çay fabrikasında yangın: Gökyüzü siyah dumanla kaplandı

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Gaziantep'in İslahiye ilçesinde yıkılan bir binanın enkazından 132. saatte 4 yaşında bir kız çocuğu çıkarıldı.

Merkez üssü Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan ve 10 ili etkileyen depremlerin ardından Gaziantep'in İslahiye ilçesinde yıkılan binaların enkazında arama kurtarma çalışmaları devam etti.

UMKE, JÖAK, Polis Arama Kurtarma ekipleri, çalışmalarını Pevzi Paşa Mahallesi Kardelen Apartmanı enkazında sürdürdü.

Ses gelmesi üzerine enkaza yoğunlaşan ekipler, yıkıntı altında bulunan 4 yaşındaki Şengül Karabacak ile iletişim kurdu. Yapılan çalışmanın ardından küçük çocuk, 12 saatlik çalışma sonucu enkazdan yaralı olarak çıkarıldı.

Depremin 132. saatinde enkazdan çıkarılan küçük kız, ambulansla hastaneye kaldırıldı. Kızın ardından 35 yaşındaki babası Sezai Karabacak da bilinci yerinde olarak enkazdan sağ kurtarıldı.

Enkazdaki arama kurtarma çalışmaları sürüyor.

Nurdağı'nda sağ ulaşılan ailenin çıkarılması bekleniyor.

Ayrıntılar geliyor...