ERKEN HABER - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, merkez üssü Kahramanmaraş'ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan ve 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlere yönelik koordinasyon çalışmalarına Devlet Bilgi Koordinasyon Merkezi'nden devam edecek.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan, deprem bölgelerindeki son durum hakkında yetkililerden bilgi alarak yürütülen çalışmaları koordine edecek.

Erdoğan deprem

Depremin üzerinden 36 saat geçmesinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Beştepe'deki Saray'da ayrı bir odada oluşturulan deprem izleme merkezine geçerek, ekipleri koordine etmeye başlayacağı duyuruldu.

Depremden sonra enkazlarda arama kurtarma ekiplerinin olmaması, insanların ihtiyaçlarının karşılanmadığı, elektriklerin olmadığı, geçen sürede aç kalanların olduğu medyaya yansıyor. 

Enkaz başında yakınlarının kurtarılmasını bekleyenlerin feryatları da özellikle sosyal medya alanında yayılmaya başladı.

Birçok vatandaşın "nerede bu devlet" diye isyan etmeye başladığı süreçte, Cumhurbaşkanlığı İletişim Kurumu'ndan yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın depremi koordine edeceği duyuruldu.

İttifaklara girmeyen Fatih Erbakan, cumhurbaşkanı adayı oldu İttifaklara girmeyen Fatih Erbakan, cumhurbaşkanı adayı oldu