ERKEN HABER - Kahramanmaraş'ta meydana gelen 7,7 büyüklüğündeki deprem tüm Türkiye'yi yasa boğdu. Türk Hava Yolları Basın Müşaviri Yahya Üstün Adana, Diyarbakır, Şanlıurfa ve Elazığ'dan İstanbul'a yapılacak uçuşların ücretlerini 13 Şubat'a kadar 100 TL'ye sabitlendiğini duyurdu.

Kahramanmaraş Pazarcık’ta sabaha karşı saat 04.17’de meydana gelen deprem 10 ilde yıkıma yol açtı. Bin 500’den fazla kişi hayatını kaybetti.

Deprem felaketinin ardından Türk Hava Yolları Basın Müşaviri Yahya Üstün yaptığı açıklamada THY'nin; Adana, Diyarbakır, Şanlıurfa ve Elazığ'dan İstanbul'a yapılacak uçuşların ücretlerini 13 Şubat'a kadar 100 TL'ye sabitlendiğini duyurdu.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Deprem bölgelerine insani yardım malzemeleri ve arama kurtarma ekiplerinin ulaşımı için AFAD koordinasyonunda operasyonlarımızı sürdürüyoruz. Şimdiye kadar 9'u kargo uçaklarımızla olmak üzere 47 uçuş gerçekleştirdik.

Bu kapsamda giden insani yardım uçaklarımızın dönüş uçuşlarını da vatandaşlarımızın kullanımına açıyoruz. Yolcu düzenini sağlayabilmemiz adına bu uçuşlar için de rezervasyonunuzu mobil uygulamamız ve web sitemiz üzerinden oluşturabilirsiniz.

Çukurova Belediye Başkanına suikast girişimi engellendi Çukurova Belediye Başkanına suikast girişimi engellendi

Hem bu uçuşlarımız hem de Adana, Diyarbakır, Şanlıurfa ve Elazığ'dan İstanbul'a olan tüm uçuşlarımızı 13 Şubat'a kadar vergiler dahil 100 TL olarak sabitliyoruz"