ERKEN HABER - Geçtiğimiz hafta Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ı evinde ziyaret etmiş, görüşmede Kılıçdaroğlu'na CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, Baykal'ın eşi Olcay Baykal ve oğlu Aytaç Baykal da bulunmuştu.

Kılıçdaroğlu-Baykal görüşmesi hakkında konuşan oğul Ataç Baykal, "Fotoğraf bazı televizyon kanallarında günlerdir konuşuluyor ve 3 ile 3 buçuk saat tahmin yürütüyorlar. Türkiye’de gazetecilik öyle bir hale gelmiş ki fotoğraf üzerinden tahminle saatlerce program yapıyorlar" dedi.

aytaç baykal

Ataç Baykal, "Babam seçimlerde aktif görev istedi ve CHP’ye katkı sunmak istediğini ifade etti. Bu görüşmenin esası Deniz Baykal’ın CHP’ye olan bağlılığını ve sadakatini ifade etme görüşmesidir" ifadelerini kullandı.

"TEK BİR YORUM BİLE YAPMADI"

Ataç Baykal, "Adaylıkla ilgili isim üzerinden konuşulmadı, Kemal Bey açtı tartışmayı aday belirleme sürecine ilişkin görüşlerini anlattı ve babam Deniz Baykal tek bir yorum bile yapmadı" dedi.

aytaç baykal1

Oğul Baykal, "Babam Deniz Baykal’ı, Kılıçdaroğlu’na ve CHP’ye karşı gibi göstermek istiyorlar. Bu mizansen Kemal Bey’in Deniz Bey’i ziyaret etmesiyle bozuldu, boşa çıkardık" diye konuştu.

ASLI BAYKAL'IN ADI GEÇTİ Mİ?

Erdoğan: "HDP eşittir PKK'dır" Erdoğan: "HDP eşittir PKK'dır"

Aslı Baykal’ın CHP'den istifası konusunda ise Aytaç Baykal, ''Baykal ailesi bu yalan rüzgarından dolayı çok üzgün, Aslı Baykal’ın CHP’den istifa ettiğini Deniz Bey televizyon ve sosyal medyadan öğreniyor ve Ataç Baykal bunu duyduğunda ‘Devlet memuru olmasaydım gider CHP’ye üye olurdum’ diyor”