ERKEN HABER - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçimlerde ilk kez oy kullanacak olan Z kuşağı adı verilen gençlere mektup yazdı.

CHP Gençlik Kolları üyesi partililer tarafından Z kuşağındaki gençlerin ikamet ettiği evlere götürülen mektuplar, gençlere teslim edilip, partiye çay içmeye davet ediliyor.

CHP'liler, "Yanlış anlamayın bu bir parti propagandası değil" söylemiyle başlayan konuşmalarında, Genel Başkanları Kılıçdaroğlu'nun ilk kez seçime girecek gençlerin, sandığa giderek oy kullanmalarını istediğini aktarıyorlar.

Fatih Erbakan'ı Mustafa Destici ikna etmiş! Fatih Erbakan'ı Mustafa Destici ikna etmiş!

"Güç sende, senin elinde" başlıklı mektubuna "Merhaba, ben Kemal Kılıçdaroğlu!" diyerek başlayan Kılıçdaroğlu, en içten sevgilerini ileterek sonlandırdığı mektubunda imzasının üstünde ise Kemal Kılıçdaroğlu (Demokrat Amcan)  titrini kullanmayı tercih etti.

Demokrat amcan

GENÇLERİ MASAYA DAVET ETTİ

Kılıçdaroğlu, partisinin gençlik politikaları hakkında bilgi verdiği iki sayfalık mektubunda, "Sen, bu dayatılan kaderi değil, özgürlüğü istiyorsun" diyerek, hayalini kurdukları ülke için görüş ve önerilerinden faydalanmak istediklerini yazdı.

"Ne yalan söyleyeyim ben sizi bekliyorum" ifadesini kullanan Kılıçdaroğlu, mektubunda şunları kaydetti:

"aklınızı,heyecanınızı, yaratıcılığınızı, her seferinde şaşırdığım mizah gücünüzü, 'bugün fırsat olsa giderim' dediğiniz bu ülkeye olan gerçek sevginizi, değişime olan tutkunuzu, 'evet birlikte yapıyoruz' diyen sizi bekliyorum. 

Meclis ise meclis, parti ise parti, kentler ise kentler, okullar ise okullar. Onun içindir ki gençlerin ne düşündüğünü tartışan insanlar yerine gençlerin tartıştığı masaları bugünden kuruyorum. Masada olmak istersen, masada konuşulanlara katkı vermek istersen mutlaka bize yaz. Seni ve fikirlerini heyecan ile bekliyoruz. Unutma. Güç sende, senin elinde."