ERKEN HABER - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2022 yılının son Kabine Toplantısının ardından EYT'lilere ilişkin beklenen müjdeyi vermedi.

Milyonları ilgilendiren EYT düzenlemesine ilişkin açıklama yapması beklenen Cumhurbaşkanı Erdoğan,  "Arzumuz, emeklilikle ilgili yılbaşından önce gündemden çıkarmaktır" cümlesinden başka bir açıklama yapmadı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu yıl sonuna kadar gündemden çıkarılacağına ilişkin açıklaması, yılın kalan son 5 günü içerisinde EYT'lilerle ilgili bir gelişme yaşanacağını, konuyla ilgili yasa tasarısının Cuma günü mesai bitimine kadar TBMM'ye sunulacağı anlaşıldı.

Şu ana kadar açıklanan kriterlere göre, 5 bin prim gün sayısı, 25 hizmet yılı ve 8 Eylül 1999 öncesi ilk sigorta başlangıc olanlar emekliye ayrılabilecek. Ancak yaş şartı getirilip getirilmeyeceği henüz netlik kazanmadı.

"BU HAFTA AÇIKLAYACAĞIZ"

Emeklilere ve EYT'lilere bayram ikramiyesi müjdesi Emeklilere ve EYT'lilere bayram ikramiyesi müjdesi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasının ardından açıklama yaptı.

EYT'lilerle ilgili açıklama yapılması beklenen Erdoğan'ın söz konusu açıklamayı yapmamasının ardından gazetecilere açıklama yapan Bakan Bilgin, "Bu hafta açıklayacağız" dedi.