ERKEN HABER - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kara Kuvvetleri Komutanlığı Harekat Merkezi'ndeki Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile telefonda görüşerek, karadan ve havadan vurulan hedeflere ilişkin bilgi alarak talimatlar verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Pençe-Kilit Operasyonu terör örgütünün can çekişmesi anlamına gelen bir harekat

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Milli Savunma Bakanı Akar'dan Irak ve Suriye'nin kuzeyine yönelik düzenlenen harekatla ilgili telefonda bilgi aldı.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Atilla Gülan ve Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu ile Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na geldi. Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever tarafından karşılanan Bakan Akar, beraberindeki TSK komuta kademesi ile Harekat Merkezi'ne indi.

40 kişinin yaralandığı kazada otobüsünün şoförü gözaltına alındı 40 kişinin yaralandığı kazada otobüsünün şoförü gözaltına alındı

Akar, YPG tarafından sınır hattında gerçekleştirilen saldırılar, birliklerin faaliyetleri ve sahadaki son duruma ilişkin sınır hattındaki birliklerin komutanlarından brifing aldı. Daha sonra AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile telefonda görüşen Akar, karadan ve havadan vurulan hedeflere ve öldürülen PKK/YPG'lilere ilişkin bilgi verdi.

Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde teröristlere hava harekatı düzenlendi

Erdoğan da Bakan Akar ve beraberindeki TSK komuta kademesinin yer aldığı toplantıda, talimatlar verdi. Milli Savunma Bakanı Akar, "Pençe-Kılıç Harekatı'nın başlangıcından bugüne kadar kara ateş destek vasıtaları ve uçaklar tarafından 184 terörist etkisiz hale getirildi." açıklaması yaptı.