ERKEN HABER - Mısır'daki darbe sonrası yıllarca 'Rabia' işareti yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Katar'daki Dünya Kupası açılış töreninde geçmişte 'zalim' diye seslendiği Mısır Cumhurbaşkanı Sisi ile el sıkıştı. Erdoğan'ın yıllar sonra Sisi ile görüşmesi siyaset gündemini hareketlendirirken AK Parti TBMM Grup Toplantısı'nı 'Rabia' işaretiyle açması ise dikkat çekti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Katar'daki Dünya Kupası açılış töreninde geçmişte "darbeci, zalim, katil ve firavun" diye seslendiği Mısır Cumhurbaşkanı Sisi ile el sıkışıp fotoğraf vermesi siyasetin gündemine oturdu.

sis.jpg

'YENİDEN NİYE OLMASIN, YENİDEN NİYE BAŞLAMASIN?'

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Mısır Cumhurbaşkanı Sisi yıllar sonra Katar'da bir araya geldi. İkilinin el sıkıştığı kare siyasetin gündemine otururken görüşmeyi, ''Yeniden niye olmasın? Yeniden niye başlamasın? Bunların sinyalini verdik" sözleriyle değerlendiren Erdoğan'ın ardından bir açıklama da Mısır'dan geldi: Erdoğan ve Sisi'nin Katar'daki el sıkışması ikili ilişkileri geliştirmenin başlangıcı olacak.

"BENİ BARIŞTIRMAYA ÇALIŞIYORLAR AMA BARIŞMAM"

rabia2

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yıllar önce Mısır'ın darbeci lideri Sisi için "Beni barıştırmaya çalışıyorlar ama barışmam" demişti. Sisi ile yeniden yakınlaşan Erdoğan'ın, Ekrem İmamoğlu'nun kazandığı İstanbul seçimleri öncesinde seçmenlere, "Pazar günü Sisi mi diyeceğiz, Binali Yıldırım mı?” sorusunu yöneltmesi bir kez daha akıllara geldi.

Kılıçdaroğlu, karanlıkta video çekti Kılıçdaroğlu, karanlıkta video çekti

İkilinin görüşmesi siyaset gündeminden düşmezken Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ak Parti Meclis Grup Toplantısı'nı 'Rabia' işaretiyle açması ve kameralara sık sık 'Rabia' işareti yapması gözlerden kaçmadı.