ERKEN HABER - Cumhur İttifakı ortağı Büyük Birlik Partisi'nin (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Bahçeli ve Erdoğan'dan farklı olarak, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na verilecek olası siyasi yasağın, 'orantısız' olacağını aktardı. Destici, "Bunun bir siyasi yasağa meydan vermesine son vermeliyiz, benim kanaatim bu" dedi.

Mustafa Destici

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İBB Başkanı İmamoğlu hakkında verilen siyasi yasak ve hapis cezası kararı hakkında ilk kez konuştu. Kararın kendileri ile ilgili olmadığını savunan Erdoğan, “Konu bir şahsın, hakimlere hakaret ettiği iddiasıyla aldığı mahkumiyet kararından ibaret” dedi.

Erdoğan Trakya1

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de, İmamoğlu'na verilen hapis cezasıyla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Bu durum şapkadan çıkmış bir tavşan değildir. Mahkeme kararının hitamında, senaryosu önceden yazılmış filmin Saraçhane’de gösterime sokulması da kategorik bir operasyondur. Nitekim operasyonun hedefi CHP Genel Başkanıdır.

Devlet Bahçeli-1

İP Başkanı’yla İmamoğlu’nun sevinç içinde kucaklaşmaları, bu şarkı burada bitmeyecek nakaratları tam bir düzenbazlıktır" dedi.

CUMHUR'DA ÇATLAK SES

Cumhur İttifakı ortağı Büyük Birlik Partisi'nin (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici'den Erdoğan ve Bahçeli'den farklı olarak, kararı eleştiren bir ses çıktı.

destici-1

Habertürk TV'de gazeteciler Serap Belet ve Kürşad Oğuz'un sorularını yanıtlayan Destici, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'na verilen hapis cezası kararına ilişkin yaptığı açıklamada, İmamoğlu'na verilecek olası siyasi yasağın, 'orantısız' olacağını söyledi.

Emniyet’e 10 bin kadro Emniyet’e 10 bin kadro

destici

Destici, "Benim kanaatim, bu tür hakaretlerde ki bu hakarettir. Biz yasalarımızdan, TCK'dan, bunun bir siyasi yasağa meydan vermesine son vermeliyiz, benim kanaatim bu" dedi. Program moderatörü Serap Belet'in "Bundan ceza alınsa dahi bir siyasi yasağa dönüşmesi orantısız olur diyorsunuz" ifadelerine Destici, "Tabii, orantısız" cevabını verdi.