ERKEN HABER - Seçim tarihi yaklaşırken siyasi ittifaklardaki hareketlilikler de devam ediyor. HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu'nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı ziyareti bu açıdan dikkat çekmiş, Yapıcıoğlu'nun 'ittifak' sözleri akıllara "Cumhur İttifakı genişliyor mu" sorusunu getirmişti. HÜDA PAR'dan söz konusu 'ittifak' iddialarına yanıt geldi. Açıklamada görüşmenin detaylarıyla ilgili bilgi verileceği de belirtildi.

AK Parti Genel Merkezindeki ziyaretin ardından ortaya atılan 'ittifak' iddialarına HÜDA PAR'dan yanıt geldi. Yapıcıoğlu, görüşmenin ardından yaptığı açıklamada "Birkaç başlık vardı, onları konuştuk. Bu başlıklardan bir tanesi seçimlerle ilgili" ifadelerini kullanmıştı. Partiden 'ittifak' iddialarına dair yapılan açıklamada, "somutlaşmış" bir durumun durumun ortaya çıkması halinde uygun şekilde kamuoyu ile paylaşılacağını bildirdi.

hüdapar-2

"PARTİLER ARASI GÖRÜŞMELERİN YOĞUNLAŞMASI DOĞAL"

HÜDA PAR'dan yapılan açıklamada, seçim tarihinin öne alınmasına ilişkin tartışmaların yaşandığı bir dönemde, siyasi partiler arasındaki görüşmelerin yoğunlaşmasının doğal olduğu belirtildi.

Kılıçdaroğlu: Memleket Partisi'ne gitmek istiyorum Kılıçdaroğlu: Memleket Partisi'ne gitmek istiyorum

Parti heyetinin, dün AK Parti Genel Merkezi'nde Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştüğü hatırlatılan açıklamada, partinin, diyalog kapılarının açık olması yönündeki görüşü doğrultusunda siyasi partilerle görüşmelerin süreceği aktarıldı.

"SOMUTLAŞMIŞ BİR DURUM YOK"

Açıklamada, "Şu an itibarıyla ittifaklar konusunda somutlaşmış bir durum yoktur. Somut bir durum ortaya çıktığında uygun bir şekilde kamuoyu ile paylaşılacaktır. Görüşmenin detaylarıyla ilgili zamanı geldiğinde Sayın Genel Başkanımız veya uygun göreceği bir arkadaşımız, gerekli bilgilendirmeyi yapacaklardır." ifadelerine yer verildi.