ERKEN HABER - Anaokulu öğrencileri, meslekleri öğrenmek için düzenledikleri etkinliklere Gazetecilik mesleğiyle başladı. 

Okul Müdürü Arif Muzaffer Kul ile Anaokulundan sorumlu Müdür Yardımcısı Nazile Alparslan, öğretmenler Işıl Öztürk, Özge Durmuş, Hesna Yelda Yalçın, Nesibe Hilal Ateş, Emel Tekir ve İlknur Kartal’dan oluşan ekip, amaçlarının, 3-6 yaş aralığındaki öğrencilere mesleklerle tanıştırmak, çocukları mesleğe uygun rollere sokarak yaparak yaşayarak öğrenmeyi sağlamak olduğunu belirttiler. 

Balkanlardaki öğrenciler liseyi Türkiye'de okuyacak Balkanlardaki öğrenciler liseyi Türkiye'de okuyacak

minikgazeteci1

Atık materyallerden mesleklerle ilgili  malzemelerini tasarlayıp sınıf içinde arkadaşlarına sunum yaparak özgüvenlerinin gelişmesine katkı sağladıklarını belirten proje ekibi, miniklerle beraber, kartondan, uygun malzemelerden fotoğraf makinesi, kamera, mikrofon, basın kartı gibi gazetecilik mesleğinde kullanılan eşyaları ürettiklerini kaydetti. 
        
Okul Müdürü Arif Muzaffer Kul, “Okulumuz anaokulundan başlayarak çocuğa mesleki gelişim açısından çevresini, insanlar arasındaki farklılıkları, eğitim ile iş yaşamı arasındaki ilişkileri öğrenmeleri, kendi özelliklerini tanımaya , keşfetmeye başlamaları ve farklı meslekleri gözlemleyerek meslekleri tanımalarına yardımcı olmak ve farkındalık oluşturmak amaçlanmıştır. Böylece,         
Mesleki farkındalık oluşturmak, meslekleri yakından tanımalarını sağlamak, yaparak yaşayarak öğrenmeyi desteklemek gerçekleşecektir” dedi. 

minikgazeteci

Okulda bu kapsamda mesleği gazetecilik olan veli tarafından minik öğrencilere meslekle ilgili detaylı sunum yapıldı. Öğrenciler ayrıca gazetecilik mesleğine yönelik, meslekler panosu, mesleki rozetler, sertifikalar hazırlayarak hem öğrendi, hem de eğlendiler.