ERKEN HABER - Nail Kadırhan'ın haberi - Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen 10 ildeki depremzedeler için yardım kapnanyaları devam ediyor.

Her ilde başlatılan yardım kampanyalarında çocukların hassasiyeti, buruk sevinçlere yol açtı. Kimi çocuk tatil için biriktirdiği parayı, kimi çocuk oyuncaklarını, kimi çocuk kumbarasındaki harçlığı depremden etkilenen yaşıtları için feda etti.

Karabük'te çocukların Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen bölgeye gönderdiği oyuncaklar arasından duygu dolu notlar çıkıyor.

Merkez üssü Kahramanmaraş'ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan, 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından Karabük'teki çocuklar, oyuncaklarını bölgeye gönderdi.

Valilik koordinasyonunda oluşturulan alanda toplanan yardımlar, paketlenmek üzere açıldığında görevliler, bazı oyuncaklara iliştirilen notları gördü.

Ailesinin hazırladığı yardım paketine 11 yaşındaki Berat Emir Dilaver de oyuncağını koydu. Dilaver'in oyuncağa iliştirdiği notta, "Hey çocuk korkma, herkes sizin için dua ediyor. Üzülme, korkma her şeyin iki katına sahip olacaksın. Hepimiz sizi seviyoruz." yazısı yer aldı.

Yine oyuncak ve çikolata gönderen ilkokul öğrencileri Yusuf Erdem kardeşi Zeynep Gül Beşevli de notlarında, "Deprem bölgesindeki çocuklara çok üzüldük. Onlar için oyuncak ve yiyecek gönderiyoruz, onları çok seviyoruz. Allah hepsine yardım etsin, dualarımız sizinle çok geçmiş olsun." ifadelerine yer verdi.

- "Sakın üzülmeyin, güçlü olun"

Kente yaşayan 6 yaşındaki Hira Kara ise oyuncaklarının yanına üzerine kalp çizdiği bir kağıda, "Geçmiş olsun Türkiye'm. Karabük'te yaşıyorum, deprem için çok üzgünüm. 6 yaşında olduğum için sizlere en sevdiğim oyuncaklarımı gönderiyorum. Oynarken mutlu olun, sizi çok seviyorum. Allaha emanet olun." yazdı.

İlkokul öğrencisi Aslı Kazancı da notunda şunları kaydetti:

"Canım kardeşlerim umarım oyuncaklarım sizleri mutlu etmiştir. İnşallah hemen iyileşip çok güzel evleriniz ve bir sürü oyuncaklarınız olur. Sizleri seviyorum. Sakın üzülmeyin, güçlü olun."

Meteorolojiden Mardin, Şırnak, Hakkari, Batman ve Siirt'e uyarı Meteorolojiden Mardin, Şırnak, Hakkari, Batman ve Siirt'e uyarı

Beren Kuru ise notunda, "Çok geçmiş olsun, sizleri çok seviyorum. Allah bir daha göstermesin, gönlümüz sizinle." ifadesini kullandı.

tatil param

Diyarbakır'da gönderilen bozuk paralardan çıkan not ise yardımı alan ailenin duygusal anlar yaşamasına yol açtı.

Kumbarasında tatil için biriktirdiği paraları gönderdiğini bildiren notu yazan çocuk, kendisinin tekrar biriktirebileceğini, depremzedelerin üşümümesi için paralarını gönderdiğini not düştü.