ERKEN HABER - 6 yaşındaki çocuğun 'evlendirilerek' istismar edilmesiyle ilgili soruşturmada hakkında yakalama kararı verilen Kadir İstekli, İstanbul Pendik'te gözaltına alındı.

6 yaşındaki H.K.G.'ye cinsel istismar soruşturmasında Kadir İstekli ve Hiranur Vakfı kurucusu baba Yusuf Gümüşel hakkında yakalama kararı verilmişti. Mahkeme, mağdur H.K.G. için ise akıl sağlığı raporu alınmasını talep etmişti.

Muhsin Yazıcıoğlu davasında yeni gelişme Muhsin Yazıcıoğlu davasında yeni gelişme

Karar sonrası şüphelileri yakalamak için Sancaktepe'de bulunan Hiranur Vakfı'na giden polis eli boş dönmüştü. 

kadir istekli

Gümüşel'le ilgili arama çalışmalarının devam ettiği belirtildi. 

İSTEKLİ HAKKINDA 30 YILDAN AZ OLMAMAK ÜZERE CEZA İSTENİYOR

Hiranur Vakfı kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel'in 6 yaşında kızı H.K.G'yi 29 yaşındaki Kadir İstekli ile dini nikahla 'evlendirmesine' ilişkin iddianame geçtiğimiz günlerde kabul edildi. İddianamede Kadir İstekli hakkında 30 yıldan az olmamak, baba Yusuf Ziya Gümüşel ve anne Fatıma Gümüşel hakkında da 18 yıldan az olmamak kaydıyla hapis cezası istendi. Toplumda yankı uyandıran ve tepkilere neden olan olayla ilgili H.K.G. ve Aile Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı tarafından tutuksuz sanıklar Kadir İstekli ve Yusuf Ziya Gümüşel hakkında tutuklama talep edildi. İstanbul Anadolu 2. Ağır Ceza Mahkemesi sanıklar Kadir İstekli ve Yusuf Ziya Gümüşel hakkında üzerlerine atılı suçun vasıf ve mahiyeti, atılı suçun katalog suçlardan olması, bilirkişi raporu, bu suç için yasada ön görülen alt ve üst sınırları, bu nedenle oluşan kaçma şüphesi ve mevcut delil durumu nedeniyle ayrı ayrı tutuklanmalarına yönelik haklarında yakalama emri çıkartılmasına karar verdi.