ERKEN HABER - Sırp organize suç örgütü elebaşı Jovan Vukotiç'in öldürülmesine ilişkin iddianame mahkemeye gönderildi. İddianamede Sırbistan-Karadağ'da faaliyet yürüten çetelerin cinayetler için Türkiye'deki suç örgütleriyle işbirliği yaptığı belirtildi. İddiaya göre Vukotiç'in öldürülmesi için 1,5 milyon euro ödendi.

CHP'li vekil 'sahte diploma' skandalını anlattı CHP'li vekil 'sahte diploma' skandalını anlattı

UYUŞTURUCU RANTI 

Kanlı infazda mafya işbirliği - 1

ÇETELER ARASI İŞ BİRLİĞİ

Bu süreçte 50 kişinin öldürüldüğü de iddialar arasında. Polis saldırıyı Sırbistan-Karadağ'da tutuklu olan Binali C. ve geçtiğimiz ay İtalya'da yakalanan Barış B.'nin başında olduğu suç örgütlerinin işbirliği yaparak gerçekleştirildiğini tespit etti. Çeteler bu saldırı için iddiya göre 1,5 milyon euro aldı. Talimatın ise Sırp suç örgütü Kavac'ın ele başı Radoje Zivkovic tarafından verildiği tespit edildi.

SALDIRGANLAR MOTOSİKLETLİ

Skaljari suç örgütünün ele başı Jovan Vukotiç, geçen yıl 8 Eylül'de, Mecidiyeköy'de motosikletli iki saldırganının düzenlediği silahlı saldırıda hayatını kaybetmişti. Cinayetin ardından birçok ilde operasyon düzenlendi, aralarında yabancıların da olduğu 12 şüpheli yakalandı.