ERKEN HABER - CHP Merin Milletvekili Ali Mahir Başarır, telefonlarının dinlenildiğini ileri sürdü. Başarır, polisle yaptığı konuşmayı dakika dakika İçişleri Bakan Yardımcısı tarafından açıklanmış olmasını da delil olarak gösterdi.

Erdoğan, Bahçeli'yi evinde ziyaret etti Erdoğan, Bahçeli'yi evinde ziyaret etti

Halk Tv'nin canlı yayın konuğu olan AK Parti Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz'ı durduran polislere hakaret etmesi olayına değinen Başarır, şunları söyledi:

"Görüntüleri polislerden almadım. Onlardan almadım ama o çocukları açığa aldılar. Muhammet ve Muharrem açığa alındı. Zor geçiniyor, çocukları var açığa almayın dedim. Kadın saldırmaya başladı onlara. Bunun üzerine kendisiyle 11 dakika görüştüm ve bu videoları yayınladım. Alır almaz paylaşmadım. Olayın olduğu gün ile videoları yayınlamam arasından bir ay geçti. İki polisi ihraç ediyorlar. Ümit Özdağ ile konuştuğu için bir polis Ümraniye'de açığa alındı. Biz siyasetçiyiz, polislerle konuşuruz. Gizli bir şeyyapmadım twitterdan yayınladım videoyu. 

Polise yumruk atan milletvekilini, hakaret eden milletvekilinin dokunulmazlığını tartışıyoruz ama polisi ihraç ediyoruz. Benim polisle 11 dakika görüştüğümü içişleri bakan yardımcısı açıklama yapıyor. Bu dinlenildiğimin itirafıdır.  Ben Soylu'ya güvenmiyorum." 

Gazeteci Yazar Fikret Bila, CHP'li Başarır'ın telefon dinleme iddiasına ilişkin şu yorumu yaptı:

"Şayet iddia doğru ise bu çok vahim. Terör örgütü FETÖ'nün uyguladığı yöntemle aynı. Şayet iktidar da aynı yöntemi uyguluyorsa bu aynı zamanda suçtur. Bağımsız mahkeme kararına dayanmayan dinleme kararı yoksa, dinleme yapmak bir suçtur. Bu işi yapan devlet görevlileri ve Bakanlar bu işlerden sorumludur. Siyasetin yasal olmayan yollardan devam ettirilmesi anlamına gelir. Başarır'ın dile getirdiği ifadenin kamuoyuna açılması gerekir. Ortaya bir kanıt koyarsa kesinleşmiş olur"