ERKEN HABER - CHP, Adalet Bakanlığına heyet gönderdi. CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Genel Başkan Yardımcıları Bülent Tezcan, Muharrem Erkek ve Seyit Torun'un yer aldığı heyet, Bakanlıktan İBB Başkanı İmamoğlu’nun hapis cezası aldığı davada hakim değiştirme ile ilgili soruşturma açılmasını talep etti. Ziyaret sonrası açıklama yapan CHP'li Engin Altay, ''Millet iradesini kimseye yem etmeyeceğiz. Kimsenin İBB'ye çökmesine müsaade etmeyeceğiz." dedi.

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Genel Başkan Yardımcıları Bülent Tezcan, Muharrem Erkek ve Seyit Torun Hakimler ve Savcılar Kurulu Başkanı sıfatıyla Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ı ziyaret etti.

Sedef Kabaş, CHP'den milletvekili aday adayı oldu Sedef Kabaş, CHP'den milletvekili aday adayı oldu

Ziyarette, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı(İBB) Ekrem İmamoğlu’nun hapis cezası aldığı davada hakim değiştirme ile ilgili soruşturma açılmasını isteyen heyet adına konuşan CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Adalet Bakanlığı önünde açıklama yaptı:

'İSTANBUL HALKININ ATTIĞI ŞAMAR UNUTULMAMIŞ'

"İBB ile ilgili sadece 'ahmak' davası yürümüyor, bir de terörle ilişkilendirme aymazlığı, absürtlüğü süreç var. Ve Fatih Sultan Mehmet Han'ın tablosunun alınmasıyla ilgili de yine bir inceleme söz konusu. Öyle görülüyor ki Saray, Ekrem İmamoğlu'nun ve İstanbul halkının kendisine attığı şamarı hala tam unutmamış ya da bunun acısı henüz geçmemiş.

'KİMSENİN İBB'YE ÇÖKMESİNE MÜSAADE ETMEYECEĞİZ'

Ama herkesin şunu bilmesi lazım, artık bu dava Cumhuriyet Halk Partisi için, 16 milyon İstanbullu için, Ekrem İmamoğlu için bir haysiyet davasıdır, haysiyet mücadelesidir. Ve bu mücadeleyi her türlü bedeli ödemeyi de göz alarak, hukuk sınırları içerisinde kalarak, sürdüreceğimizden kimsenin de şüphesi olmasın. Millet iradesini kimseye yem etmeyeceğiz, kimsenin İBB'ye çökmesine de müsaade etmeyeceğiz. Yarın öbür gün, Sayın Erkek ve/veya Sayın İmamoğlu'nun avukatları aracılığıyla yasal başvurumuz yapılacak. Durum bundan ibaret."