ERKEN HABER - Kahramanmaraş’ta 6 Şubat gecesi meydana gelen ve 10 ili etkileyen yıkıcı depremlerden sonra  arama-kurtarma ve yardım çalışmaları devam ediyor.

Muhalefet partileri de liderleri ve ekipleriyle birlikte deprem bölgesinde koordinasyon ve destek çalışmalarını sürdürüyor.

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, parti vekillerinin depremzedelere  yardımlar kapsamında birer maaşlarıyla destekte bulunacaklarını açıkladı:

 “İYİ Parti TBMM Grubumuz ve milletvekillerimiz depremden etkilenen vatandaşlarımızın ihtiyaçları için kullanılmak üzere ilk olarak birer maaşlarıyla yardımda bulunma kararı almışlardır. Her bir vatandaşımız, her bir evladımız bizim için milli bir sorumluluk milli bir vazifedir.”

HKP, Erdoğan'ın adaylığına itiraz etti: "Diploması yok" HKP, Erdoğan'ın adaylığına itiraz etti: "Diploması yok"

KILIÇDAROĞLU DUYURDU

CHP’den de Kemal Kılıçdaroğlu öncülüğünde, milletvekillerinin birer maaşını deprem bölgesine gönderileceği açıklaması yapıldı:

“Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun öncülüğünde, tüm milletvekillerimiz bu ayki milletvekili maaşlarını, afet bölgesindeki depremzedelere destek olarak gönderme kararı almıştır.”