ERKEN HABER - Sık sık dinci çevreler ve tarikatlar hedef gösterilen ilahiyatçı yazar Cemil Kılıç, dün öğle saatlerinde İstanbul'da evinin önünde saldırıya uğradı.

Kılıç'ın tekbir getirip sopalarla saldırdıklarını belirttiği saldırganlar ve yaşanan olay büyük tepkiye yol açarken, saldırının ardından yapılan kimi sosyal medya paylaşımları ise bir başka korkunç tabloyu ortaya koydu.

Rize'de silahla oy kullandı, Kılıçdaroğlu'nu tehdit etti Rize'de silahla oy kullandı, Kılıçdaroğlu'nu tehdit etti

Kimi sosyal medya kullanıcılar tarafından yapılan paylaşımlarda, hastanelik olan Kılıç'a uygulanan şiddete alkış tutuldu.

Özellikle Daily İslamist isimli, şeriatçı isim ve grupların "gündem"ine dair faaliyetlerin takip edildiği Twitter hesabının olaya ilgili yaptığı paylaşıma gelen yorumlar, sözkonusu insanlık dışı paylaşımların örneğini oluşturdu.

Yapılan yorumlarda "Kim yapmışsa eline sağlık", "Ketçapın linkini alabilir miyim rengi süper", "İşçilik çok iyi. Kaportaya boya değmemiş", "Dayak yemek orucu bozuyor mu hocam?, "Yapanları Kınıyorum insan bizide çağırırdı" gibi ifadeler kullanıldı.

tarafından hedef gösterilen ilahiyatçı yazar Cemil Kılıç, bugün öğle saatlerinde İstanbul'da evinin önünde saldırıya uğradı.