ERKEN HABER - Aylardır aralarındaki 'nafaka savaşıyla' gündemden düşmeyen Cem Yılmaz ile Ahu Yağtu, bu kez Yargıtay'da karşı karşıya gelecek. İstinaf Mahkemesi'nin, eski eşine ödediği 10 bin dolarlık nafakanın 70 bin liraya düşürülmesi talebini reddettiği Cem Yılmaz, kararı üst mahkemeye taşıyarak "Müvekkil kadar anne Ahu Yağtu’nun da eşit oranda çocuğun yaşam idamesini sağlaması gerekir. O zaman annenin de çocuğuna 10 bin dolar vermesi lazım" ifadelerinin yer aldığı dilekçeyi avukatı aracılığıyla sundu.

Ünlü komedyen Cem Yılmaz ile eski eşi oyuncu Ahu Yağtu arasında sular durulmuyor. Nafaka sebebiyle uzun zamandır hukuk savaşı veren ikili arasında yeni bir gelişme yaşandı. Ünlü komedyen, eski eşine müşterek çocukları Kemal için ödediği 10 bin dolarlık nafakanın 70 bin liraya düşürülmesi talebini iptal eden İstinaf Mahkemesi’nin kararını Yargıtay’a taşıdı.

'HANGİ ÇOCUĞUN AYDA 20 BİN DOLAR MASRAFI OLUR?'

Hürriyet’ten Özge Eğrikar'ın haberine göre; Cem Yılmaz'ın avukatı Rengin Gönenç, İstinaf Mahkemesi’nin Türkiye’deki ekonomik koşulları göz önüne almadan kararı bozduğunu itiraz dilekçesinde belirterek şu ifadeleri kullandı:

Türkiye güzeli Dilara Kurşun da dolandırıldı Türkiye güzeli Dilara Kurşun da dolandırıldı

“Yasa gereği 2018’den beri müvekkilin kira gelirleri dahil tüm gelirleri döviz kurundan değil, Türk lirası cinsindendir. Doların Türkiye’de öngörülmeyen artışı hakkaniyete aykırılık oluşturmaktadır. Müvekkil kadar anne Ahu Yağtu’nun da eşit oranda çocuğun yaşam idamesini sağlaması gerekir. O zaman annenin de çocuğuna 10 bin dolar vermesi lazım. Çocuğun eğitim, sağlık ve genel giderleri karşılandıktan sonra annenin de vermesi karşılığında toplam aylık 20 bin dolar nafakasının olması adil mi? Hangi çocuk ayda 20 bin doları yeme ve içme masrafı olarak harcar? Bu nedenle İstinaf Mahkemesi’nin kararını temyiz ederek dosyayı Yargıtay’a taşıdık.”