Meteoroloji'nin uyarılarının ardından Çanakkale'de ani bastıran sağanak, yaşamı olumsuz etkiledi, Yollar göle döndü, araçlar suyun altında kaldı.

ERKEN HABER - Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce önceki gün yapılan uyarıların ardından Çanakkale'de kuvvetli yağış meydana geldi.

Ani bastıran sağanak, yaşamı olumsuz etkiledi. Birçok ev ve iş yerini su basarken, şiddetli rüzgar nedeniyle de birçok evin çatıları uçtu. 

Rüzgar ve yağış nedeniyle evlerin bacalarındaki tuğlalar yola saçıldı, ağaçlar devrildi.

Yollar adeta göle dönen Çanakkale'de trafik durdu. Sel suları araçları sürükledi.

Çanakkale'de sel araçları yuttu

AFAD'dan son dakika açıklaması geldi! 11 il için kuvvetli yağmur uyarısı yapıldı. İşte o ille ve detaylar...

AFAD, Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, Çanakkale, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Balıkesir, Yalova, Bilecik, İzmir, Manisa, Kütahya ve Bursa'da beklenen kuvvetli yağış nedeniyle, ani sel, su baskını, yıldırım, gibi olumsuzluklara karşı vatandaşlara tedbirli olunması çağrısında bulundu.

Fotoğraf Galerileri Sayfa 470 - TRT Haber: Son Dakika Haberler ile Türkiye'nin Haber Kaynağı

AFAD tarafından yapılan açıklama şu şekilde;

Mersin saldırısıyla ilgili provokatörlük yapan 22 hesap tespit edildi Mersin saldırısıyla ilgili provokatörlük yapan 22 hesap tespit edildi

23 Ağustos Salı günü; Çanakkale, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ ve Balıkesir’in kuzey çevrelerinde yerel olarak kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklenmektedir.

24 Ağustos Çarşamba günü; Marmara’nın güney ve batısı ile Kuzey Ege’de görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların; Edirne, Tekirdağ, Yalova, Bilecik, İzmir, Manisa ve Kütahya’da kuvvetli, Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Edirne’nin güneyi ile Tekirdağ’ın batısında yer yer çok kuvvetli olması beklenmektedir.

Bu hava tahminleri doğrultusunda; Çanakkale, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Balıkesir, Yalova, Bilecik, İzmir, Manisa, Kütahya ve Bursa Valilikleri’ne meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, kıyılarda hortum oluşma riski ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı ilgili birimlerin uyarılması, iletişim kanallarının açık tutulması, ihtiyaç duyulabilecek araç, iş makinesi ve personel planlamasının hazır bulundurulması, teyakkuza geçilerek gerekli tedbirlerin alınması, müdahale planlamasının yapılması, müdahale birimlerinin hazır halde bekletilmesine yönelik gerekli bilgilendirmeler yapılmıştır.

Vatandaşlarımızın da sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar ve fırtına ile hortum gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olması gerektiğini önemle hatırlatıyoruz.