ERKEN HABER - Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen illerden biri olan Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesinde yıkılan Abdullah Günaydın Camisinin minaresi, üzerine devrildiği apartmanı ikiye böldü. Devrilen minare 4 parçaya bölündü. Apartmanın içinde bulunan 7 yaşındaki bir çocuğun hayatını kaybettiği öğrenildi.

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen illerden biri olan Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesinde yıkılan Abdullah Günaydın Camisinin minaresi, üzerine devrildiği 3 katlı Sevgi Dündar Apartmanı’nı ikiye böldü. Devrilen minare 4 parçaya bölündü.

6480103.jpg

Devrilen minare aynı zamanda 4 parça haline gelirken, iki parçası cami ve apartman önüne, iki parçası ise bölünen apartmanın içerisinde kaldı. Minarenin yıkılmasından dolayı apartman içerisinde bulunan 7 yaşlarındaki bir çocuğun enkaz altında kalarak hayatını kaybettiği öğrenildi.

6480100.jpg

Kahramanmaraş ve Adana'da korkutan depremler Kahramanmaraş ve Adana'da korkutan depremler

"7 YAŞINDAKİ BİR ÇOCUK ENKAZ ALTINDA KALARAK VEFAT ETTİ"

İlçede bulunan 15 camiden 11 tanesinin ağır hasarlı olduğunu vurgulayan Gölbaşı İlçe Müftüsü Abdullah Yıldırım, “Hepimiz hem çok üzüldük hem de o gece dehşeti yaşadık. Sabah kalktığımızda minarenin 4 parçaya ayrıldığını gördük. Önce kimsenin enkaz altında kalmadığını düşünerek sevinmiştik ama ondan sonra 7 yaşlarındaki bir çocuğumuzun altında kaldığını ve vefat ettiğini duyunca da çok üzüldük. Şuan Gölbaşı merkez de 15 camimiz bulunmakta. Bu 15 camimizin 4’ü hariç 11’i ağır hasar aldı. Bunların maalesef yıkılması ve yeniden yapılması lazım, devletimiz çok şükür güçlü, milletimiz duyarlı. İnşallah bu yaralarımızı devlet ve millet iş birliğiyle saracağız” diye konuştu.