YÖK'ten sınavlara seçim ayarı YÖK'ten sınavlara seçim ayarı

ERKEN HABER - Skandal açıklamalarıyla bilinen Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu hakkında Sakarya Üniversitesi soruşturma başlattı. Sofuoğlu, 6284 sayılı kanunu savunan AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, AKP Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek ve Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık'a 'Cehennemlikler' göndermesi yapmıştı.

Twitter hesabından yaptığı paylaşımla AK Partili Özlem Zengin’i hedef alan Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Rektörlüğü, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu hakkında ceza ve disiplin soruşturması başlattı.

Sofuoğlu Twitter’dan yaptığı paylaşımda AK Partili Özlem Zengin ile birlikte Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık ve AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek’in fotoğraflarını paylaşarak “Listenin neresinde olurlarsa olsunlar, Kabe’nin örtüsüne sarılı olsalar bile, cehennem soğuyuncaya kadar...” notunu düşmüştü. Sofuoğlu’nun paylaşımı, AK Partili Özlem Zengin başta olmak üzere büyük tepki çekmişti. Tepkilerin ardından SAÜ Rektörlüğü’nden dün yapılan açıklamada, Sofuoğlu hakkında ceza ve disiplin soruşturması başlatıldığı bildirildi.